VADER prídu na Slovensko až dvakrát

VADER prídu na Slovensko až dvakrát

Poliaci VADER sa za viac než 35 rokov aktívnej existencie stali legendami. Už v septembri 2020 sa znovu po rokoch predstavia na Slovensku, a to rovno dvakrát:

15.9.2020 v Bratislave - Randal Club
16.9.2020 v Košiciach - Collosseum Club

Pamätá si niekto dobu okolo roku 1983, kedy VADER ešte hrali heavy/speed metal? Ťažko, v tú dobu obchádzali diery niekde po poľských zapadákovoch.
O tri štyri roky neskôr sa však reformovali a s novou zostavou svoj zvuk posunuli do deathmetalového charakteru s výrazným, často až slayerovsky zafarbeným thrashovým riffingom, ktorý je pre nich signifikantný dodnes. Veľkou mierou k tejto premene napomohol legendárny bubeník Docent († 2005), ktorý Poliakov nakopol do šialených temp a hnal ich agresívne prejav vpred.

Zlomový bol videoklip "Dark Age" z debutu "The Ultimate Incarnation" (1992), často vysielaný na vtedy ešte metalu holdujúcej MTV. Video ich preslávilo celosvetovo takmer za noc a následné, dodnes cenené albumy "De Profundis""Litany" sú neochvejne a právom zapísané v zlatom fonde extrémneho metalu.Nasledujúce roky (desaťročia) už VADER žijú de facto pred divákmi. Svetovými pódiami ostrieľaní Poliaci počas svojich tisícov koncertov a turné hrali so všetkými možnými významnými interpretmi a ako sa zdá, šťastena v prípade neutíchajúcej popularity je im stále naklonená. Však aktuálne kotvia u najväčšieho metalového labelu Nuclear Blast, ktorý vydal i novú platňu "Solitude In Madness". Wiwczarekova partia s fenomenálne bubnujícím Jamesom Stewartom, ktorý je konečne aj adekvátnou náhradou zosnulého Docenta, je ako znovuzrodená a bez pochýb predvádza svoju najlepšiu prácu za posledné roky.

VADER so sebou na jesenné turné berú gréckych zhrasherov CHRONOSPHERE zo stajne Century Media a ruských modernistov FALLCIE s vokálom Valentiny Lavrinenko.
Najlacnejšie vstupenky na tieto koncerty kúpite v predpredaji na webu Obscure Promotion.


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion
 

Vader

 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie