ROADBURN Festival ponúka nevšedné hudobné zážitky

ROADBURN Festival ponúka nevšedné hudobné zážitky

Prestížny hudobný festival Roadburn, ktorý sa pravidelne koná v Holandsku ponúka nevšedné hudobné zážitky. V časoch najväčšej slávy sa lístky na túto akciu vypredávali behom necelej hodiny. Hovorí sa, že v roku 2012 to trvalo dokonca len sedem minút. Časom tento extrémny záujem o festival mierne opadol, no to neznamená, že by sa pravidelne nevypredával. Len to trvá o čosi dlhšie. Festival sa pravidelne koná v mestečku Tilburg. Koncerty sa konajú vo viacerých lokáciach rôznej veľkosti a kapacity. Od hlavnej sály, kde sa zmestí cez 2000 ľudí až po malé kluby s kapacitou cca 200 ľudí. Ubytovanie je možné riešiť v miestnych hosteloch, no je k dispozícii aj stanové miesto.

Každý jeden ročník má svojho kurátora a v minulosti to boli napríklad John Dyer Baizley, Lee Dorian, Ivar Bjørnson či Einar Kvitrafn Selvik's. Kurátorom festivalu pre tento rok bude Jacob Bannon, inak spevák amerických CONVERGE. Na festivale budú najväčším lákadlom určite kapely ako CULT OF LUNA ft. JULIE CHRISTMAS, GRAVE PLEASURES, IGORRR, HUGSJÁ, CROWBAR, HAIL SPIRIT NOIR, THAW, WOLFBRIGADE, YELLOW EYES, ZOLA JESUS, WERKMEISTER HARMONIES či už spomínaní CONVERGE. Špecialitou festivalu bývajú exkluzívne sety, pripravované výhradne pre tento festival. Tento rok sa môžete tešiť na projekt WASTE OF SPACE ORCHESTRA, v ktorom spojili sily členovia kapiel DARK BUDDHA RISING a ORANSSI PAZUZU. Toto sľubuje naozaj výnimočný zážitok, ktorý zažijete len na tomto festivale. Spomeňme ešte zaujímavú kolaboráciu BORIS a Stephen O’Malley (SUNN O)))).   

Jedna reakcia na festival od Steve Von Tilla z NEUROSIS ."Roadburn ponúka úplne iný zážitok než tradičný hudobný festival. Je to malý, intímny a veľmi dobre organizovaný festival, pripravovaný ľuďmi, ktorý milujú hudbu. Akcia je typická jedinečnou atmosféru, kde sú hranice medzi umelcom a publikom minimálne".

Názory redakcie

Chýba názor redakcie