PESTILENCE odohrajú celý album Consuming impulse

PESTILENCE odohrajú celý album Consuming impulse

Napriek skutočnosti, že skupina PESTILENCE nepotrebuje v rámci death metalovej komunity vysvetľovať  kto sú a čo hrajú, k chystanému turné padne vhod osviežiť niekoľko faktov:

PESTILENCE boli založení v roku 1986 a podnes sú uznávanou death metalovou „inštitúciou “ z Holandska. Dokázali to inovatívnymi kompozičnými postupmi, čím spôsobili malú revolúciu death metalu. Vytvorili osobitý rukopis, ktorý by sa z dnešného pohľadu mohol nazvať  “progressive” a nové štandardy prinášali s každým novým albumom aký kedy nahrali a to PESTILENCE nezmazateľne zabetónovalo v histórii žánru. 

Prelomové diela akými sú nahrávky “Malleus Maleficarum”“Consuming Impulse““Testimony of the Ancients”, alebo “Spheres” inšpirovali generácie skupín na celom svete a pobláznili death metalom státisíce poslucháčov.

Práve nastal moment pripomenúť si druhý album z ich diskografie. V roku 2019 to bude tridsať rokov od vzniku “Consuming Impulse“. Táto čistá death metalová esencia priniesla skutočne odlišný pohľad na to, čo sa dovtedy považovalo za „tvrdé“. Brutálne  gitarové riffi v kombinácii  s realistickými textami zdvihli latku kvality na úplne inú úroveň. Mnohí fanúšikovia považujú za jedinú adekvátnu odpoveď na „hodenú rukavicu“ tvorbu od kolegov DEATH a ich “Leprosy“.

Pretože panuje všeobecná zhoda ohľadom “Consuming Impulse“ ako o monumentálnom diele,  PESTILENCE si osvojili nápad fanúšikov. V roku 2019 vyrazia na turné pod „romantickým“ názvom “Reduced To Ashes“, na ktorom zahrajú unikátny album od prvej po poslednú skladbu!

Predpredaj v sieti Ticketportal.

Názory redakcie

Chýba názor redakcie