METALLICA přijede do Prahy

METALLICA přijede do Prahy

METALLICA oznámila evropské termíny WorldWired Tour, kterým podpoří novou desku "Hardwired…To Self-Destruct".
2.4.2018 přijde do pražské O2 areny. Předkapelou budou norští KVELERTAK.

METALLICA vznikla v roce 1981, založili ji bubeník Lars Ulrich s kytaristou/zpěvákem Jamesem Hetfieldem a stala se jednou z nejvlivnějších a komerčně nejúspěšnějších rockových kapel v hudební historii. Během své kariéry skupina prodala okolo 110 milionů alb po celém světě a svým fanouškům se představila doslova na všech sedmi kontinentech.
Vydala několik multiplatinových alb, včetně CD "Metallica" z roku 1991, kterého se jen v USA prodalo více než 17 milionů, což z něj činí nejprodávanější album v historii Soundscan. METALLICA také získala četná ocenění a uznání, včetně devíti cen Grammy, dvou American Music Awards a několika cen MTV Video Music Awards, v roce 2009 byla uvedena do Rock and Roll Hall of Fame. V prosinci 2013 se METALLICA zapsala do historie svým jedinečným koncertem v Antarktidě a stala se tak první kapelou, která koncertovala na všech sedmi kontinentech během jednoho roku, čímž si vysloužila zápis do Guinnessovy knihy rekordů.

Nové album "Hardwired…To Self-Destruct" vyšlo 18.11.2016 na vlastním labelu kapely Blackened Recordings a debutovalo po celém světě na první příčce, s prodejem přesahujícím 800 000 kusů během prvního týdne. Album produkoval Greg Fidelman, James Hetfield a Lars Ulrich, a je k dispozici v různých konfiguracích na Metallica.com.

KVELERTAK je norská formace pocházející z města Stavanger, která sbírá nejenom pochvalná ocenění od kritiky, ale získala i několik hudebních cen, v roce 2011 získala čtyřnásobné ocenění Spellemann (Norská obdoba Grammy). Doposud vydali tři alba, poslední titul "Nattesferd" získal řadu pozitivních ohlasů, mimo jiné i od Rolling Stones, Stereogum a Consenquence of Sound, kteří jej umístili mezi 50 nejlepších nahrávek roku 2016. Kvelertak patří mezi nejpřesvědčivější heavy metalové formace současnosti.


Zdroj: Live Nation CZ

Názory redakcie

Chýba názor redakcie