INSOMNIUM sa chystajú do Prahy

INSOMNIUM sa chystajú do Prahy

Představte si, že se z čista jasna objevíte uprostřed chladného finského jezera a začnete se topit, síly vám pomalu docházejí a vy si uvědomíte, že tento svůj boj o život nemůžete vyhrát.
Najednou vám kdosi hodí záchrané lano, dychtivě se po něm natáhnete, vaše ruka však máchne jen do prázdna. Ledová voda začíná zamrzat a vy cítíte jak vznikající krystalky ledu začínají svírat vaše tělo jako kleště inkvizitora, opět se z posledních sil natáhnete po konci provazu, který je tak blízko a opět ho o fous minete. Pak vám to dojde, někdo si s vámi hraje a to jsou INSOMNIUM.

Obscure Promotion nám na 24. január 2017 pripravili zaujímavý fínsky trojzáprah.
Večer plný melodického death metalu povedú melancholici z INSOMNIUM, ktorí vyrážajú na cesty v rámci "Winter's Gate European Tour 2017".

V roce 1997 se ve finském Joensuu zrodila jedna z nejzásadnějších melodic death metalových kapel, INSOMNIUM. Melancholie, zádumčivost, žal a trochu, ale opravdu jen trochu naděje. Velmi nadaní muzikanti, kteří dokáží překvapit neoposlouchatelnými riffy, u kterých máte pocit, jako kdyby jste je už slyšeli, ale ne od jiné kapely, ale v jiném životě. Vybrat to nejlepší album z jejich diskografie bude asi oříšek, ale určitě se všichni shodneme na "Above The Weeping World" (2006) a "Across The Dark", které vyšlo o tři roky později, pro kapelu znamenalo zásadní zlom, přestup od Candlelight Records do dychtivé náruče většího labelu Century Media, u kterých vychází i aktuální letošní album "Winter's Gate", na jehož podporu INSOMNIUM vyráží v januári na turné, které zasáhne i Prahu.

Sebou si přibalí do tourbusu i další dvě zajímavé finské kapely. BARREN EARTH byli taktéž „uloupeni“ od menší firmy a nyní je mateřsky svírá kolos Century Media. Kapela funguje od roku 2007 je už o fous optimističtější, jejich progresivní melodic death/doom metal doposavaď zakonzervovali v podobě tří studiovek a zajímavostí určitě je i přítomnost dvou bývalých členů AMORPHIS, gitaristu Sami Yli-Sirniö (o.i. KREATORWALTARI), nebo nového speváka Jóna Aldará (HAMFERÐ).

Služebně nejmladší krajani WOLFHEART si přibalili i trochu toho vikingsko/válečníckého image, které se promítá i do jejich textů a epičtějších poloh. Poslední studiovka "Shadow World" vyšla loni a pokud se vše stihne, měli by jste mít možnost už v marci zakoupit jejich novinku "Tyhjyys".

Miestom činu je Praha - Futurum Music Bar.
Najlacnejšie vstupenky kupujte jedine cez web organizátorov z Obscure Promotion.


Zdroj: Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie