„Happy“ metalisti FREEDOM CALL dvakrát na Slovensku

„Happy“ metalisti FREEDOM CALL dvakrát na Slovensku

Už dlhšie je známe, že na Slovensko opäť zamieria nemeckí rozdávači dobrej nálady FREEDOM CALL. Aktuálne sme spoznali aj kapely, ktoré si s nimi zahrajú v Bratislave a Košiciach.

V novembri 2016 vydali FREEDOM CALL aktuálny album „Master of Light“, ktorý je opäť nabitý pozitívnou energiou a na jar vyráža štvorica nemeckých hudobníkov na turné, ktoré neminie ani Slovensko. Agentúra EPG usporiada ich koncerty v košickom Collosseu (19.3.2017) a v bratislavskom Babylone (1.4.2017).

Slováci sa môžu opäť zabaviť na hudbe tejto nemeckej bandy. Na oboch koncertoch zaznejú okrem nových skladieb aj časom preverené pecky z ich doterajšej tvorby.

V úlohe prvej predkapely sa predstavia rakúski symfonickí power metalisti DRAGONY. Kapela vznikla v roku 200ý vo Viedni a ich melodický metal je ovplyvnený skupinami ako HAMMERFALL, RHAPSODY OF FIRE alebo EDGUY. Počas desaťročnej kariéry skupina vydala dva dlhohrajúce albumy a hrala spolu s takými menami ako SONATA ARCTICA, BLIND GUARDIAN alebo POWERWOLF. Po nedávnom turné s GAMMA RAY mieria aj na veľké festivaly ako Nova Rock. DRAGONY oslavujú v roku 2017 10. výročie a pri tejto príležitosti prichystali pre seba a fanúšikov darček v podobe mini albumu „Lords of the Hunt“.

Treťou skupinou, ktorá sa predstaví v Košiciach a Bratislave sú domáci melodickí power metalisti RAVENCLAW. Kapela má za sebou množstvo koncertov doma i v zahraničí. Naposledy sa predstavila vlani na jeseň v Hamburgu po boku MASTERPLAN. Pätica hudobníkov zahrá skladby z aktuálneho EP „Presage“, ale istotne dôjde aj známe piesni z doteraz ich jediného albumu „Welcome to the Ravenland“.

Vstupenky na košický koncert sa predávajú v sieti Ticketportal za 15 eur a na bratislavský za 16 eur.

Zdroj: Stanislav „Stillborn“ Černák, www.valhalla.sk, www.epg.sk

Názory redakcie

Chýba názor redakcie