Gothoom 2018 opäť pod hradom Revište

Gothoom 2018 opäť pod hradom Revište

Gothoom open air - sviatok slovenských priaznivcov najtvrdších metalových žánrov bude mať svoje deviate pokračovanie. Druhýkrát vo výbornom prostredí pod hradom Revište. Minútu od diaľnice a pri tom v lone stredoslovenskej prírody. Priestranný areál, stánky s metalovým tovarom, jedlo pre mäsožravcov I vegánov, ale hlavne tri dni plné najlepšej extrémnej muziky.
Tento rok v o niečo skoršom termíne než zvyčajne. Začne sa 5. júla s blackmetalovým dňom a následne bude metalová oslava pokračovať do 7. júla 2018.

Headlinerom budú EXODUS, legendy amerického thrash metalu, jedna z prvých kapiel žánru, ktorá je ale stále plná sily ako v štúdiu tak naživo. K nim sa pridá ďalšia kapela, ktorá formovala žáner, VADER, jedni z otcov európskeho death metalu.
Privítame aj vracajúcich sa gréckych symfonikov zo SEPTICFLESH. Veľmi špecifickým okorenením bude trojlístok islandských kapiel, z ktorých každa oplýva originalitou a silnou atmosférou - SÓLSTAFIRSVARTIDAUÐI a ZHRINE.

Atmosféru posilní množstvo kvalitného black metalu v podobe mystických SCHAMMASCH, neuchopiteľných DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT, českých hviezd klasickej formy ROOT a ich moderných krajanov z INFERNO, či poľských hypnotikov BLAZE OF PERDITION a ich rodákov z MORD'a'STIGMATA.
Skrátka neprídu ani deathmetalisti, na ktorých si počkajú švédski ENTRAILS, brutalisti z DEFEATED SANITY, orientálni MAAT, atypickí SHODAN, alebo to najlepšie zo slovenskej a českej scény v podobe BRUTEPERVERSITYTORTHARRY, DEMENTOR, DYSANGELIUM či MELANCHOLY PESSIMISM.
Fanúšikov pomalších, post a doomových žánrov zase potešia zdrvujúci OBSCURE SPHINX, medzinárodní CLOUDS a domovskí DOOMAS.

Revištské Podzámčie, 5.-7. júla 2018 a 41 kapiel toho najlepšieho z extrémneho metalu z domova i z celého sveta.
Vstupenky v predpredaji objednávajte na GothoomShope a v sieti Predpredaj.sk. Viac info o festivale nájdete na oficiálnom webe.

Názory redakcie

Chýba názor redakcie