Zomrela Dolores O'Riordan z The CRANBERRIES

Zomrela Dolores O'Riordan z The CRANBERRIES

Vo veku 46 rokov dnes zomrela líderka írskej hardrockovej kapely The CRANBERRIESDolores O'Riordan. Podľa agentúry AP to oznámila jej hovorkyňa Lindsey Holmes.

Holmes uviedla, že Dolores náhle skonala dnes, 15. januára 2018 v Londýne, kde nahrávala. Príčina jej smrti bezprostredne známa nebola. Hovorkyňa dodala, že speváčkina rodina je správou zdrvená.

The CRANBERRIES vznikli v roku 1989 v írskom meste Limerick. Kapela okolo zosnulej speváčky Dolores O'Riordan sa triumfu na medzinárodnej scéne dočkala už vďaka debutovému albumu "Everybody Else Is Doing It, So Why Can We?" (1993). Vrcholom bol zrejme druhý album a jeho hlavný singel, dnes už kultový protest song "Zombie". Charakteristický vokálny prejav líderky, v ktorom bol evidentný vplyv írskeho folklóru, sme obdivovali aj pri ďalších hitoch, napr. "Salvation" alebo "Dreams".

Vlani vydali The CRANBERRIES svoj posledný akustický album "Something Else", s ktorým mali absolvovať turné po Európe i Severnej Amerike. To však zakrátko zrušili, pričom dôvodom mali byť práve zdravotné problémy Dolores súvisiace s chrbticou. Podľa medializovaných informácií tiež dlhodobo trpela bipolárnou poruchou.

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

CRUADALACH s tretím albumom
novinka
14. augusta 2018
KING KEPORKAK s druhým albumom
novinka
14. augusta 2018
GREEN CARNATION s novým DVD
novinka
13. augusta 2018
DEICIDE prezentujú ďalší song
novinka
13. augusta 2018
SINSAENUM s druhým albumom
novinka
10. augusta 2018