Slovenský projekt KING s novým albumom

Slovenský projekt KING s novým albumom

"New Aeon", to je názov tretieho štúdiového albumu slovenského projektu KING. Piliermi projektu sú dvaja autori hudby: Ivan King Kráľ - klávesy a Norbert Noro Ferencz - gitary.

Kvôli komplikáciám s obsadením miesta gitaristu museli fanúšikovia na nový materiál čakať 14 rokov. Počas tohto obdobia Ivan tvoril a hľadal. Šťastnou náhodou objavil na internete Norberta, čím sa tvorba muziky pohla vpred. Inak Ivan pre spoluprácu zvykne osloviť umelcov, ktorí to majú v hlave zrovnané v zmysle hudobných ambícií a cieľov. Svoj podiel pridáva vždy viacero mužských a ženských vokalistov. Album podprahovo kombinuje rýchlosť a údernosť death metalu, no autori označujú  svoju tvorbu ako ”originálny metal”. Tým zdôrazňujú jej jedinečnosť. Výnimočnosť vyjadruje aj názov albumu.

"New Aeon" znamená nový vek, novú éru. Pre tvorbu, ale aj pre samotný žáner. Podľa kapely metal ako hudobný žáner v mnohom stagnuje. Skupiny veľkého mena s tvorbou nezriedka končia v bludnom kruhu.
„Tento album je vyjadrením snahy, ako začať novú éru pre žáner metal,” hovorí zakladateľ projektu Ivan King Kráľ, ktorý tiež na verejnosti v roku 1998 predniesol vetu: „Metal vznikol v Anglicku, ale obrodený bude na Slovensku!“

Dôležitým faktorom pri písaní textov je, aby myšlienky niesli posolstvo. Tematika textov KING je venovaná starovekému Egyptu, mytológii, filozofii. Viackrát sa objavila téma more. Ivan tu vyjadril svoje prepojenie s vodným živlom. Ďalším dôvodom použitia tejto tematiky je skutočnosť, že sa v zmysle  astronómie nachádzame na prahu tzv. éry Vodnára. Album ďalej disponuje filozofickým dielom F. Nietzscheho - skladba "Homeless". Inšpiráciu pre tvorbu takisto nachádza v zhudobnení obľúbených diel známych anglických romantických básnikov Shelleyho a Byrona. Vlastné filozofické náhľady prezentuje v skladbách "Sea In The Soul" a "The Age of Aquarius". Zvýraznenie atmosféry bolo dosiahnuté striedaním growlingu a čistých vokálov. Hitové songy sú už s úspechom hrané internetovými rádiami po celom svete.

Album vyjde na CD 22.10.2019 u lotyšského labelu Sliptrick Records.

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky