Poslední album R·E·T vyjde brzy

Poslední album R·E·T vyjde brzy

Po 30 letech existence se novým studiovým albem uzavře éra tuzemských R·E·T (REACTION EXTASY TRANCE), jedné z posledních kapel, která aktivně prožila „zlatá devadesátá léta v doom metalu“.

Klávesák Mira Holub vysvětluje: „Jsme již unaveni dále něco tvořit, koncertovat a zkoušet. Navíc se větší polovina zakládajících členů přehoupla přes 50 let svého života a někteří z nás už dokonce převzali roli dědečků. Přenecháváme tímto prostor mladším a zanecháme po sobě celkem osm studiových alb. Odehráli jsme stovky koncertů, zažili spoustu krásných chvil, úspěchů ale i krachů, loučení a rozchodů. Nejkrásnější ale je, že se loučíme všichni smíření. Začali jsme hrát jako velcí přátelé a jako přátelé se taky s kapelou rozloučíme.“
R·E·T letos čekají poslední dva koncerty - na domácí půdě v Třinci a na festivalu Gothoom.

Osmé studiové album "Silence" dotočili ve studiu GM Recordings v prvních dnech letošního roku a datum vydání v Pařátu je v plánu na 20.4.2019 společně s 87. číslem magazínu. "Silence" stylově mapuje celou třicetiletou éru R·E·T; od dnešní doby až k heavymetalovým kořenům. Proto uslyšíte třeba sólového zpěváka hrát na kytaru, klávesáka zpívat atd. Na albu se podíleli téměř všichni členové, kteří kdy v kapele během těch dlouhých let působili. Uslyšíte dvě baskytary, dva ženské a čtyři mužské vokály, celkem čtyři kytary a další vychytávky.
Hudební ukázky a další informace na téma "Silence" již brzy!


Zdroj: PAŘÁT Magazine

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

FULL OF HELL s novým albumom
novinka
17. mája 2019
Dnes nový OCTOBER TIDE
novinka
17. mája 2019
DECULTIVATE dokončují split LP
novinka
16. mája 2019
HATE s novým videom
novinka
16. mája 2019
Turné SVARTIDAUÐI zrušené
novinka
16. mája 2019