Brutal Assault 25 - velký update kapel

Brutal Assault 25 - velký update kapel

Už podruhé přicházíme s novou várkou kapel na Brutal Assault 25, a jelikož ta jich obsahuje hned dvacet, začněme nejdříve undergroundovější částí:

Z Ukrajiny se svou sludgeovější verzí black/deathu přijedou váleční poetové 1914.
Ani u následující kapely nebudeme výrazně měnit žánr: DRACONIS INFERNUM ze Singapuru s jejich old school black metalem neuvěřitelně nakopávají. A za to dáváme ruku do ohně, protože jsme je už viděli.
S primordiálním blackem pracují i SIGH. Jak je ale u Japonců dobrým zvykem, přidávají pořádnou dávku podivnosti. Však v jejich nástrojovém obsazení naleznete třeba saxofon.

OTTONE PESANTE využívají dechy. Svůj zvuk ale postavili výhradně na trubce a pozounu doprovázených zběsilými bicími. Trio z Itálie do pevnosti vnese nadhled a avantgardu.
Nejinak tomu bude u avant-gardních blackmetalistů PENSÉES NOCTURNES. Jak jde o extravagantnost, země šansonu je v tomto vždy zárukou velkého zážitku.
Nestandardní nářez budou reprezentovat i FRONTIERER, kvintet ze Spojeného království. Očekávejte živelnost The Dillinger Escape Plan, lámání riffů Car Bomb, disonantnost Ion Dissonance a zvuk ocelové pěsti.

To deathmetaloví MASS INFECTION se nebojí ani techniky, ani brutality. Berou z americké školy i té evropské, vsází na rychlost, pekelnější melodiku a žár, který do nich pere řecké slunce.
Horko vám určitě bude u AUTHOR & PUNISHER. Industrial metal, drone, noise lomoz, prostě ohromná síla a zvuk, co vám podrazí kolena.
Zabřednete-li do hovoru o norské avantgardě, nevyhnete se určitě ARCTURUS. Svojský, progresivně laděný blackish metal s hlasem ICS Vortexe a bicími Hellhammera vidíme vždy s nadšením.

Ohromně nadšeni jsme i z oznámení BEYOND CREATION. Přivézt jejich bravurní technický death metal jsme se snažili dlouho a konečně se vše podařilo.
O techniku a složité konstrukce nebude nouze ani u deathcorových vetřelců RINGS OF SATURN, kteří představí právě vycházející desku "Gidim".
Výbušnou core show, avšak zpěvnější a srovnanější, si užijete u WHILE SHE SLEEPS. Metalcore těchto Anglánů patří k vrcholům žánru. To samé se dá říci i amerických thrasherech HAVOK, v jejichž tvorbě dostává prostor nejen old school, ale i moderna.

Modernu a futuristické vize v industrialně alternativním metalu dovezou STATIC-X. Jejich obrozené sestavě to po úmrtí zpěváka Wayne hraje výtečně.
Více než výtečně to hraje aktuální sestavě CRADLE OF FILTH, kteří zažívají druhý vrchol. A vrchol zažijete i vy, neb přivezou "Cruelty And The Beast"!

Další kapelou soupisky jsou death/thrashoví VADER. Je potřeba 35 let prověřené kvality nějak rozebírat? Obzvlášť když přijedou s show k albům "De Profundis" a "Littany".
Jen o 5 let méně mají NECROPHOBIC. Snad jediná takhle poctivá melodicky zaměřená blackened death kapela ve Švédsku.
A ve Skandinávii zůstáváme i s norskými divochy KVELERTAK. Ti mají rádi vícero žánrů. Black metal, hardcore, punk, heavy… no prostě, jejich nakřáplý rokec bude jízda.
A s ostrou thrashovou jízdou a krátkými písněmi na podium vlítnou TOXIC HOLOCAUST.

Na závěr další českou premiéru. Nergala v naší pevnosti vždy vítáme s otevřenou náručí. Tentokrát však nepřijede s Behemoth, ale dojede v klobouku s melancholickými písněmi ME AND THAT MAN.

To všechno 5.-8. srpna (augusta) 2020 v Pevnosti Josefov.
Vstupenky zakoupíte na festivalovém webu.
Více informací najdete na FB události.


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie