Brutal Assault 25 - třetí update kapel

Brutal Assault 25 - třetí update kapel

Nadcházející ročník Brutal Assaultu se začíná zaplňovat. S novou eskadrou kapel už budeme znát přes 40 interpretů.

Začněme splněním mnoha přání a uveďme do soupisky kapel kaligorenský uragán CATTLE DECAPITATION, který přiveze ojedinělé spojení technického death metalu a grindcore s výjimečným hlasem a především velmi očekávanou desku "Death Atlas".
Fanoušky hutné moderny zajisté potěší další jméno. SHADOW OF INTENT jsou melodičtí, jsou symfoničtí a hrají deathcore. I po třetím CD "Melancholy" jejich hvězda nabírá stále větší třpyt, určitě zazáří i u nás.

Čtvrté album deathujících thrasherů FUELED BY FIRE je v očekávání příští rok, takže na našich pódiích určitě lze očekávat nejen energickou show, ale i novou tvorbu!
Změňme kontinent a přesuňme se do Švédska. KATATONIA = temné nálady, melancholické tóny, progresivní přístup a zpěv Jonase Renkse. Jedna z nejzásadnějších atmosférických kapel se vrací na Brutal!
Unikátním zvukem troufalého a elektrizujícího rocku se pyšní FEVER 333. Však za něj hned s debutovým EP byli nominováni na Grammy. Vměšují do něj totiž hip-hop, punk, post-hardcore, metal i elektroniku.

Nezaměnitelnou kapelou jsou rovněž LIFE OF AGONY. Jejich crossover je svojským mixem alternative metalu, grunge a hardrocku v čele s charakteristickým hlasem Miny Caputo už dlouhá léta.
Dalšími míchači všemožných žánrů (prog, jazz, death, fusion, punk, hardcore) jsou experimentátoři PSYKUP, kteří by mohli být jakousi francouzskou odpovědí na projekty Mike Pattona. Především ty nejšílenější, takže fanoušci Mr. BUNGLE nebo Fantômas zbystří a zapamatují si novou zkratku "Ctrl+Alt+Fuck".

Zapomenout se nesmí na temnou stranu síly, a proto jsme do hradeb konečně povolali mechaniky pekla a jejich stroboskopický black metal. Ďábelská epic projekce, tovární zvuk podsvětí a show, co vás vystřelí až na "Planet Satan". To jsou jedineční MYSTICUM.
Druhou stranu temnoty odhalí kapela absolutně vybočující z řady nejen extravagantní atmosférou. Šílené rytmy, zběsilá tempa, skřípot, black metal naruby, násilný jazz. Vinou akademické svobody projevu tu triumfuje disonantní (death/black) metal, který jde za hranice běžného chápání. Čirá dekadence IMPERIAL TRIUMPHANT.

Seznam dosud zveřejněných kapel:
1914, ARCTURUS, ASPHYX, ATARI TEENAGE RIOT, AUTHOR & PUNISHER, BEYOND CREATION, CATTLE DECAPITATION, CRADLE OF FILTH, DARK FUNERAL, DESPISED ICON, DRACONIS INFERNUM, EVOKEN, FEVER 333, FRONTIERER, FUELED BY FIRE, HAVOK, HENTAI CORPORATION, IMPERIAL TRIUMPHANT, KATATONIA, KVELERTAK, LIFE OF AGONY, MANES, MASS INFECTION, ME AND THAT MAN, MYRKUR, MYSTICUM, NECROPHOBIC, NOCTURNUS AD, OTTONE PESANTE, PENSÉES NOCTURNES, PHILIP H. ANSELMO & The ILLEGALS performing A Vulgar Display Of PANTERA, PSYKUP, RAZOR, RINGS OF SATURN, SHADOW OF INTENT, SIGH, STATIC-X, TOXIC HOLOCAUST, VADER, VENOM, WHILE SHE SLEEPS, WORMROT

To všechno 5.-8. srpna (augusta) 2020 v Pevnosti Josefov.
Vstupenky zakoupíte na festivalovém webu.
Více informací najdete na FB události.


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

MOONSPELL zmenili bubeníka
novinka
04. júla 2020
Nový klip od PAIN OF SALVATION
novinka
03. júla 2020
RED MOON ARCHITECT s novým videom
novinka
29. júna 2020
BRUJERIA majú nový singel
novinka
26. júna 2020
EXODUS sa chystajú do štúdia
novinka
22. júna 2020