SUNN, Puce Mary

SUNN, Puce Mary

Nejprogresivnější kapela rocku podle britského deníku Guardian přijíždí po celé dekádě do Prahy. SUNN O))) už od svého vzniku v roce 1998 mění naše představy o hudbě a vnímání zvuku. Jejich svět tvoří spojení různorodých prvků - drone, metal, minimalismus i maximalismus. To vše operující na hraně čisté sonické extáze a především vibrací pronikajících do orgánů publika.
SUNN O))) na evropském turné s podtitulem "Let There be Drone (Multiple Gains Stages)" vystoupí v triu, ústřední dvojici doplní jejich dlouhodobý spolupracovník Tos Nieuwenhuizen a hlavně - už nyní slibují na rok 2019 také dvě zbrusu nová alba.
Očekávejme meditaci i trans skrz sílu, krásu a barvu zvukového tlaku vycházejícího z kultovních amerických kytarových aparátů Sunn, podle kterých se kapela pojmenovala.

Greg Anderson (zakladatel Southern Lord Recordings, na kterých SUNN O))) vydávají) a Stephen O’Malley (BURNING WITCH, Khanate atd.) doslova vykovali nové cesty metalu, současného umění, dronu, new music, jazzu a minimalismu věrni dost možná nejsilnější amplifikaci v historii hudby. Jejich alba "Monoliths & Dimensions", "Kannon", "Black One" a jiné posbíraly desítky oslavných recenzí a turné SUNN O))) jsou vždy svátkem pro příznivce odvážné hudby.
Během své dvacetileté kariéry spolupracovali například s Earth, Boris nebo Pansonic, ale také s neúnavným solitérem Scottem Walkerem, se kterým v roce 2014 vydali ceněné album "Soused". Jakou cestou se budou ubírat jejich chystané novinky zatím není jisté, každopádně bude velké dobrodružství je tam následovat.

Otevírací set intenzivního večera připadne dánské experimentální umělkyni PUCE MARY z vydavatelství PAN (Objekt, Amnesia Scanner, Eartheater atd.). Její tvorba na hranici koláží a industriálního noisu se stane vhodným doplňkem koncertu bořícího představy o tonalitě.

Oslava zvukové monumentality vypukne 2. března 2019 (sobota) v Divadle Archa, Praha. Připojte se.


Zdroj: Heartnoize Promotion

Informácie o koncerte

Názov: SUNN, Puce Mary

Mesto: PRAHA

Klub/miesto: Divadlo Archa

Dátum: 02.03.2019

Začiatok: 20:00

Vstupné: 650 Kč předprodej / 750 Kč na místě

Webová stránka

Kapely

SUNN O))) - drone/doom metal (USA)
PUCE MARY - industrial noise/drone (DEN)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie