PESTILENCE: Reduced To Ashes Tour

PESTILENCE: Reduced To Ashes Tour

Napriek skutočnosti, že skupina PESTILENCE nepotrebuje v rámci death metalovej komunity vysvetľovať  kto sú a čo hrajú, k chystanému turné padne vhod osviežiť niekoľko faktov:

PESTILENCE boli založení v roku 1986 a podnes sú uznávanou death metalovou „inštitúciou “ z Holandska. Dokázali to inovatívnymi kompozičnými postupmi, čím spôsobili malú revolúciu death metalu. Vytvorili osobitý rukopis, ktorý by sa z dnešného pohľadu mohol nazvať  “progressive” a nové štandardy prinášali s každým novým albumom aký kedy nahrali a to PESTILENCE nezmazateľne zabetónovalo v histórii žánru. 

Prelomové diela akými sú nahrávky “Malleus Maleficarum”, “Consuming Impulse“, “Testimony of the Ancients”, alebo “Spheres” inšpirovali generácie skupín na celom svete a pobláznili death metalom státisíce poslucháčov.

Práve nastal moment pripomenúť si druhý album z ich diskografie. V roku 2019 to bude tridsať rokov od vzniku “Consuming Impulse“. Táto čistá death metalová esencia priniesla skutočne odlišný pohľad na to, čo sa dovtedy považovalo za „tvrdé“. Brutálne  gitarové riffi v kombinácii  s realistickými textami zdvihli latku kvality na úplne inú úroveň. Mnohí fanúšikovia považujú za jedinú adekvátnu odpoveď na „hodenú rukavicu“ tvorbu od kolegov DEATH a ich “Leprosy“.

Pretože panuje všeobecná zhoda ohľadom “Consuming Impulse“ ako o monumentálnom diele,  PESTILENCE si osvojili nápad fanúšikov. V roku 2019 vyrazia na turné pod „romantickým“ názvom “Reduced To Ashes“, na ktorom zahrajú unikátny album od prvej po poslednú skladbu!

Predpredaj v sieti Ticketportal.

Informácie o koncerte

Názov: PESTILENCE: Reduced To Ashes Tour

Mesto: BRATISLAVA

Klub/miesto: Randal Club

Dátum: 12.03.2019

Začiatok: 19:00

Vstupné: 19.90 €

Webová stránka

Kapely

PESTILENCE - death metal (NED)
BLEEDING GODS - death/thrash metal (NED)
GRIMAZE - death metal (BUL)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie