PARADISE LOST: European tour 2022

PARADISE LOST: European tour 2022

PARADISE LOST vznikli v roce 1988 v anglickém Halifaxu. Na začátku své kariéry mistrovskými díly "Gothic" a "Shades of God" definovali death/doomový subžánr a pozvedli metal na novou úroveň. Proto jsou tito stabilní Angličani známí nejen jako jedna z nejvýraznějších kapel celé metalové kultury, ale jsou také považováni za průkopníky celé hudební generace, která se pod vlivem jejich děl zformovala.

Pětice ze západního Yorkshire ale nikdy neváhala prozkoumávat neobjevené cesty a během své kariéry si prošla mnoha žánry: od death/doomových začátků přes gothic/doomové eposy a dobytí metalového trhu megaúspěšným "Draconian Times" (1995) až po mainstreamovější "One Second" (1997) či synthrockový experiment "Host". Ať se „Vydědenci ráje“ hudebně pohybovali kdekoli, vždy to byli PARADISE LOST, které - už jen pro zpěv Nicka Holmese - na jistotu identifikujete.

Zkrátka, až na bubeníka stabilní kvartet Holmes, Mackintosh, Aedy a Edmondson nikdy nepřestal následovat svou vlastní vizi. Posíleni úspěchem se tyto legendy na posledních třech albech "The Plague Within" (2015), "Medusa" (2017) a "Obsidian" (2020) vracejí ke svým počátkům a drsnému vyznění, aniž by je bylo možno zaškatulkovat do jednoho snadno definovatelného vzorce. PARADISE LOST jsou jako obsidián: temní, odolní, tvrdí a přitom křehcí, odrážející negativitu a aktivující fantazii.Předkapela HANGMAN'S CHAIR je z Francie a vznikla v roce 2005. Jde o jednou z nejunikátněji znějících gothic/doomových kapel, která průběhem let našla svůj směr a zvuk vyladila na něco, co připomíná TYPE O NEGATIVE nebo LIFE OF AGONY, do nějž odráží životní útrapy (ztráty členů kapely, předávkování drogami) a příchuť svobody i nebezpečí ulice předměstí Paříže, kde se odráží jejich hardcore kořeny. Všechny temnotu absorbující emoce tu rezonují v každé písni, ale přetvářejí ji v něco krásného, těžkého a melancholického.
PARADISE LOST si nemohli přát lepší doprovod.


To všechno již 11.10. 2022 v Plzni - Šeříkovka.
Nejlevnější vstupenky jsou v předprodeji na webu Obscure Promotion.
Časový rozpis najdete brzy na FB události.
 

Paradise Lost


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Informácie o koncerte

Názov: PARADISE LOST: European tour 2022

Mesto: PLZEŇ

Klub/miesto: Šeříkovka

Dátum: 11.10.2022

Začiatok: 20:00

Vstupné: 590 Kč (předprodej)

Webová stránka

Kapely

PARADISE LOST - Gothic/doom metal (ENG)
HANGMAN'S CHAIR - Gothic/doom metal (FRA)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie