Noc Besov XIII

Noc Besov XIII

Trináste pokračovanie jediného pagan/folk blackmetalového minifestivalu na Slovensku s názvom Noc Besov opäť prinesie zaujímavú zostavu. Akcia sa uskutoční 3. novembra 2018 v banskobystrickom Tartaros Rock Clube a nebude chýbať aj nehudobná časť programu. Zažite jedinečnú pohanskú atmosféru a príďte si vychutnať nasledovné:

JORYJ KŁOC z Ukrajiny sa predstavia na Slovensku po prvýkrát. Ak chceme zadefinovať ich štýl, budeme hľadať škatuľky márne, pretože by sme museli prejsť od etnickej a ľudovej hudby až k moderným hudobným prvkom. Na domácej pôjde sú Joryj Kłoc veľmi obľúbenou záležitosťou.

Ďalšou kapelou z Ukrajiny, ktorá bude mať u nás premiéru, je STRYVIGOR - atmospheric black metal, ktorý sa na scéne uchytil hneď debutovým CD "Zabute Vikami". Momentálne už chystajú vydanie nového albumu, ktorý prvýkrát predstavia v Banskej Bystrici.
Z východnej Európy je aj tretia kapela, Bielorusi MASSENHINRICHTUNG. Tí nedávno vydali novú dosku "Apošniaja Ptuška Nadzei". Ich pagan black metal s klávesami a ľudovými vyhrávkami boduje u fanúšikov žánru už od roku 2004.

MERKFOLK je folk metal od našich severných susedov. Mladej poľskej formácii tento rok vyšiel druhý album s názvom "Kolovrat". Chytľavý metal s ženským vokálom si v Poľsku získal dostatok poslucháčov, na Slovensku však zažijú svoju premiéru.
A zostavu uzatvorí domáca kapela z Trenčína, PROGLAS. Pod hradom Matúša Čáka sa kuje melodický „čierny kov“. Kapela pripravuje novinku "HerrEthik" (vychádza 31. októbra pod Vacula Productions a Narcoleptica Productions) a nedávno z neho vypustila skladbu "Turčín Poničan".

Okrem toho je pripravený aj nehudobný program: Prednáška na tému "Úvod a literatúra k štúdiu slovanského pohanstva" (autor: Šéfredaktor webzinu Bes).
Remeselné pivo: Našu vlastnú značku domáceho piva Noc Besov nám navarili spriaznené duše, ktoré chceli akciu podporiť. Na akcii budete mať jedinečnú šancu ho ochutnať.

Predpredaj: 17 € (Info na: thunderartbooking@gmail.com)
Vstupné na mieste: 20 €


Zdroj: Thunder Art Booking

Informácie o koncerte

Názov: Noc Besov XIII

Mesto: BANSKÁ BYSTRICA

Klub/miesto: Tartaros Rock Club

Dátum: 03.11.2018

Začiatok: 19:00

Vstupné: 17 € predpredaj / 20 € na mieste

Webová stránka

Kapely

JORYJ KŁOC - acoustic/slavic folk (UKR)
STRYVIGOR - atmospheric black metal (UKR)
MERKFOLK - folk metal (POL)
MASSENHINRICHTUNG - pagan black metal (BLR)
PROGLAS - melodic black metal (SVK)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie