Necro Metal Pilgrims III

Necro Metal Pilgrims III

Nad ostravskou kotlinou se rozprostírá smog z okolních aglomerací a jen tu a tam zcela neochotně projdou sluneční paprsky k povrchu, aby jej po dlouhé zimě prohřály. Sutinami polorozpadlých domu se prohání děti místních indiánů a kromě několika postav postávající na zastávce dostavníku, jsou ulice prázdné. Šedivá obloha natolik deprimuje ptáky, že je slyšet jenom kohouta z nedalekého ghetta, který se po pateční kalbě probudil až k večeru a dohání tuto ranní absenci kokrháním, sic mu sily stačí. Po mostě se sunou tři postavy a již na první pohled je zřejmě, že něco není v pořádku. Roj much, který je doprovází, je neklamným důkazem, že na Slezské bude dnes veselo.

Bude totiž sobota 7.4. a v hudebním klubu Barrák, se po roce opět koná již třetí ročník Necro metal pilgrims festu, který opět nabídne pětici kapel. Protože předchozí dva ročníky dali již najevo, jakou muziku bude možno očekávat, je zcela logické, že to nezmění ani v tomto případě. Ostatně posuďte sami. Mezi pozvanými kapelami jsou kromě pražských MEAN MESSIAH, kteří v Barráku rozehraji směs thrash a death metalu s progresivními a industriálními prvky, nebo českobudějovická PURNAMA které vyšlo loni první cd nekompromisního death metalu.

Je už skoro tradici, že akce nehostí jenom tuzemské spolky, ale i nějakou tu zahraniční hvězdu a letos tomu nebude jinak. Slovenská grupa DOGMA INC. je bezesporu natolik zajímavý spolek, že na Necru nesmí chybět. Loni jim vyšla nová deska a je to opravdu bomba. Ve vyčtu zúčastněných zbývá zmínit ještě dvě kapely a záměrně jsem si dovolil je spojit k sobě, protože si jsou pánové z DESIRE FOR SORROW a AWRIZIS blízcí nejen hudebně, ale i pracovně, neboť jim vyšlo společné SplitCD. AWRIZIS kromě toho, že si již zahráli na prvním ročníku a měli opravdu velký ohlas, tak na akci pokřtí své nové cd a je dost dobře možné, že se objeví i nějaký ten host, který na cd spolupracoval. DESIRE FOR SORROW je spolek, který sbírá jedno ocenění za druhým a po té co se sestava trochu obměnila jejich rate ještě více vzrostl a na chuť mi přijdou především vyznavači melodického black metalu.

Pro ty, kteří chodí na akce obvykle, až na hlavní kapelu mám opět špatnou zprávu, neboť přijdete o welcome drink. Kdo dříve přijde, jen ten pije. 

Vstupné na akci činí v předprodeji v Hudebním světě 150 Kč a na místě 200 Kč

 

Informácie o koncerte

Názov: Necro Metal Pilgrims III

Mesto: OSTRAVA

Klub/miesto: Barrák Music Club

Dátum: 07.04.2018

Začiatok: 17:00

Vstupné: 150 Kč předprodej / 200 Kč na místě

Webová stránka

Kapely

DOGMA Inc.
MEAN MESSIAH
AWRIZIS
DESIRE FOR SORROW
PURNAMA
DILIGENCE

Názory redakcie

Chýba názor redakcie