MORTIIS: Ånden som Gjorde Opprør

MORTIIS: Ånden som Gjorde Opprør

Po tom, čo MORTIIS opustil nórsku black metalovú kapelu EMPEROR, koncom roka 1992 sa vydal na sólovú dráhu a od roku 1993 do roku 1999 vydal niekoľko sólových nahrávok. V roku 2001 zostavil kapelu, s ktorou vydal  The Smell of Rain 2001, The Grudge 2004 a remix albumu Some Kind of Heroin  2006. Odradený brutalitou a pokrytectvom nahrávacieho priemyslu, Mortiis nevydal nový album a to až do roku 2010, kedy skupina vydala album "Perfectly Defect" - ako CD s limitovanou edíciou. Ďalší album, The Great Deceiver, bol dokončený okolo roku 2013, ale nevidel svetlo sveta, až do roku 2016 hlavne kvôli udalostiam mimo kapely. MORTIISovo osobné duševné zdravie je jedným z nich.

Veľký záchranca bol konečne prepustený v marci 2016. Na jeseň roku 2016 začali práce na remixovaní The Great Deceiver. Výsledkom bol "The Great Corrupter", ktorý obsahuje viac ako 20 skladieb prerobeného / remixovaného materiálu z The Great Deceiver, rôznymi umelcami ako Godflesh, Die Krupps. V Slaughter Natives, Godflesh, Chris Vrenna, John Fryer, Prurient, Apoptygma Berzerk, PIG, a mnoho ďalších. Dátum vydania bol nastavený na 21. apríla 2017. MORTIIS sa za posledných 15 rokov celkom konzistentne zúčastňuje na rôznych turné a zdieľa pódium s rôznymi umelcami a kapelami siahajúcimi od  black metalového po punkový, Industriálny a EBM. Niektoré z kapiel, s ktorými Mortiis koncertoval, sú Danzig, Behemoth, Apoptygma Berzerk, Combichrist, Christian Death, Mushroomhead, Genitorturers, Deathstars.

Momentálne sa MORTIIS vrátil k hudobnému štýlu Era 1 a v novembri na festivale "Cold Meat Industry" a "Messe des Morts", uskutočnil prvé sólové "reinterpretácie" z albumu roku 1994 "Ånden som Gjorde Opprør" a 24. marca 2018 budete mať možnosť zhliadnuť toto jedinečné vystúpenie v Banskej Bystrici v Rock Clube Tartaros.

Domácou predkapelou budú domáci inštrumentalisti ABSTRACT. Ich štýl sa pohybuje niekde medzi progresívnou avantgardnou, atmosférickou a temnou metalovou hudbou. Hudba tejto kapely obsahuje aj ďalšie štýly, ako gothic, black, doom, industrial, spolu s dramatickosťou, ale aj melanchóliou. Kapela čerpá inšpiráciu z rôznych elementov ľudského bytia v minulosti, prítomnosti a budúcnosti, a to je základným rysom toho, čo sa volá ABSTRACT.

Predpredaj v sieti Ticket Live.


Zdroj: V.I.P. Metal Concerts

Informácie o koncerte

Názov: MORTIIS: Ånden som Gjorde Opprør

Mesto: BANSKÁ BYSTRICA

Klub/miesto: Tartaros Rock Club

Dátum: 24.03.2018

Začiatok: 20:00

Vstupné: 15 €

Webová stránka

Kapely

MORTIIS (Nor)
ABSTRACT (Svk)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie