MOONSPELL, Rotting Christ

MOONSPELL, Rotting Christ

V rámci európskeho turné zavíta na Slovensko portugalská gothic/dark metalová stálica MOONSPELL, ktorá v úlohe co-headlinera predstaví fanúšikom nielen skladby z posledného albumu "1755", ale ich koncert bude zahŕňať aj skladby zo starších albumov.

Družina okolo Fernanda Ribeira pôsobí na scéne takmer 27 rokov, vydala 11 štúdiových albumov a najnovšie i DVD "Lisboa Under The Spell". Koncept posledného štúdiového CD "1755" (vydaného u Napalm Records) je o najsmutnejšom dni ich hlavného mesta. MOONSPELL na ňom pridali na orchestrálnych prvkoch a zboroch, využili predovšetkým agresívne vokály, na doske cítiť už tradičnú poetickosť a navyše je celá naspievaná v portugalčine.

Ďalšou hviezdou večera bude grécka dark/black metalová legenda ROTTING CHRIST, ktorá prichádza predstaviť svoj nový, vysoko hodnotený album "Heretics" (vyšiel tento rok u Season of Mist). Ten je inšpirovaný citátmi a vyhláseniami veľkých kacírov v priebehu celej histórie. Líder kapely Sakis namiešal tie najlepšie ingrediencie z posledných štyroch dosiek a dokázal pridať aj viaceré nové prvky. Kapela patrí k lídrom na svetovej extreme metalovej scéne. Koncertné vystúpenia Grékov sa v posledných rokoch vypracovali k dokonalému zážitku a ich klubovky sú intenzívnejšie než kedykoľvek predtým. ROTTING CHRIST sú proste v súčasnosti vo vrcholnej forme, čo potvrdzujú reakcie fanúšikov z celého sveta.

A ako oficiálny support bratislavskej show sa predstaví slovenská dark metalová veličina GALADRIEL, ktorá je na scéne od roku 1995 a vydala sedem albumov. V súčasnosti z rodinnych dôvodov síce hybernuje, no rozhodne nepovedala svoje posledné slovo. Práve toto bude ich jediný domáci koncert v tomto roku.

Vstupenky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.

Informácie o koncerte

Názov: MOONSPELL, Rotting Christ

Mesto: BRATISLAVA

Klub/miesto: Majestic Music Club

Dátum: 20.11.2019

Začiatok: 19:00

Vstupné: 29 € státie / 33 € sedenie

Webová stránka

Kapely

MOONSPELL - gothic/dark metal (POR)
ROTTING CHRIST - melodic black/dark metal (GRE)
GALADRIEL - melodic dark metal (SVK)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie