MetalGate Czech Death Fest 10

MetalGate Czech Death Fest 10

Slavíme deset let!

Je skoro až neuvěřitelné, jak rychle to uteklo, nicméně faktem zůstává, že příští rok oslaví naše/vaše domácí metalová veselice MetalGate Czech Death Fest již deset let od svého založení, a to konkrétně 14.-16. června 2018 na obvyklém místě činu, tedy v kempu Brodský v Červeném Kostelci.

A když už jsme se dopracovali k takto významnému jubileu, je třeba ho podniknout ve velkém stylu, takže v oblasti festivalové dramaturgie zvedáme počet headlinerů o jednou tolik, tedy z původních tří na šest. Do čela MGCDF 2018 se tedy postaví američtí průkopníci brutal death metalu SUFFOCATION, melodic black/dark metalová legenda ROTTING CHRIST z Řecka, švýcarští industrial/black metaloví mágové SAMAEL, polští technici DECAPITATED, česká black metalová legenda MASTER'S HAMMER a maltskí řezníci BEHEADED.

Jak vidno z předchozího výčtu, jubilejní ročník bude hostit, jak nové interprety, tak staré známé, kteří se k nám vrátí, a to proto, že k deseti letům patří i jistá dávka retrospektivy. Toto se netýká jen headlinerů, ale i ostatních kapel, takže v červnu na Broďáku budete moci zavzpomínat na minulé ročníky například s THE GREAT OLD ONES, DARKFALL, crossover ikonou INSANIA, crust ’n’ rollovou nakládačkou MALIGNANT TUMOUR, FORGOTTEN SILENCE, grindovými veterány MELANCHOLY PESSIMISMMEAN MESSIAH, LIQUID SPACE 9, či s doomovými vyslanci ET MORIEMURDOOMAS.

K těmto přibydou ale i nová jména jako například řecký tandem HAIL SPIRIT NOIR a RAVENCULT (kteří na MGCDF sice ještě nehráli, ale pamatovat si je můžete z minulých ročníků Hellenic Darkness), mexická death metalová smečka s čistě ženským obsazením MURDELINE, italský horor death metalový projekt HIDEOUS DIVINITY, post-rockoví melancholici DYING PASSION, recitál vrchního českého satanáše BIGBOSS BAND, letos vzniklý post-rock/ambient projekt ELBE (v rámci kterého spojili své síly Standa Jelínek z Dying Passion a Spacosh z Between The Planets), nebo různorodý death metalový kontingent kapel DILIGENCE, BLOODY OBSESSION, slovenských DEHYDRATED a SPREADING DREAD, nebo další zástupci domácí scény, MADE BY ZERO a PLAGUE CALLED HUMANITY.

Jelikož příští rok bude deset let od svého vzniku slavit i MetalGate Records, objeví se na festivalové soupisce i řada stájových kapel tohoto labelu, včetně metal-soulové singularity SIX DEGREES OF SEPARATION, industrialních MINORITY SOUND, dále F.O.B., WAR FOR WAR, POSTCARDS FROM AKRHAM a KEEP ON ROTTING.

Tím samozřejmě soupis účinkujících nekončí. Celkem ve třech festivalových dnech představí 44 kapel. Kompletní soupisku najdete na festivalovém webu.

Chybět nebude ani stále populárnější originální doprovodný program, který má i letos v rukávu nějaké ty novinky, a to konkrétně fotbálek v nadživotní velikosti a aquatlon. Svůj comeback budou nicméně mít jednak disciplíny z loňského ročníku, jako například hod sudem nebo soutěž o nejrychlejšího bubeníka, a jednak dnes již klasiky typu festivalový táborák, hřebíkovaná, či Úžasný kinematograf bratří Gorganů.
Pro úplnost dodejme, že stejně jako loni se v rámci některých aktivit bude opět soutěžit o zajímavé ceny, takže se nebojte zúčastnit. Veškeré informace o doprovodném programu najdete opět na festivalovém webu.

A když už jsme byli u těch praktičtějších záležitostí, i letos bude na MGCDF k dispozici služba dětského programu, takže se nemusíte bát vzít s sebou i svoje ratolesti.
Vaší pozornosti by též neměl ujít první český festivalový tabloid CHCÍP, který přináší zcela fascinující pohled do zákulisí naší/vaší domácí metalové veselice za oněch deset let.

Závěrem dodejme, že festivalový předprodej je v plném proudu. Aktuální emisi vstupenek zakoupíte jako obvykle na MetalGate e-shop a v Tortharry shopu, kde na vás čekají množstevní slevy a další bonusy.


Zdroj: MetalGate

Informácie o koncerte

Názov: MetalGate Czech Death Fest 10

Mesto: ČERVENÝ KOSTELEC

Klub/miesto: Autokemp Brodský

Dátum: 14.06.2018 - 16.06.2018

Začiatok: 15:00

Vstupné: 800 Kč předprodej / 900 Kč na místě

Webová stránka

Kapely

SUFFOCATION (us), ROTTING CHRIST (gr), MASTER'S HAMMER (cz), SAMAEL (ch), DECAPITATED (pl), BEHEADED (mt), The Great Old Ones (fr), Hail Spirit Noir (gr), Ravencult (gr), Hideous Divinity (it), Darkfall (at), Murderline (mx), Planet Hell (pl), Pavillon Rouge (fr), Insania (cz), Malignant Tumour (cz), Tortharry (cz), Forgotten Silence (cz), Dying Passion (cz), BigBoss Band (cz), Melancholy Pessimism (cz), Six Degrees Of Separation (cz), Minority Sound (cz), War For War (cz), Postcards From Arkham (cz), F.O.B. (cz), Et Moriemur (cz), Keep On Rotting (cz), Antigod (cz), Doomas (sk), Mean Messiah (cz), Suburban Terrorist (sk), Dehydrated (sk), Elbe (cz), Diligence (cz), Liquid Space 9 (cz), Bloody Obsession (cz), Spreading Dread (cz), Elysium (cz), Desire For Sorrow (cz), Crystalepsy (cz), Made By Zero (cz), Plague Called Humanity (cz), Animal Hate (cz)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie