MayDreams Evening III

MayDreams Evening III

Ešte pred rozbehom festivalovej sezóny sa v trnavskom ArtKlube predstaví zmes symphonic-melodic metalových kapiel zameraných najmä na vokálne spevy nežnejšieho pokolenia, na treťom ročníku akcie MayDreams Evening. Tento rok sa predstavia kapely, ktoré si na Slovensku, v Čechách a vo svete robia naozaj dobré meno.

V poradí prvou, ktorá sa predstaví, sú ANTHOLOGY z Nižnej, hrajúci symphonic power metal. Je to ich premiéra na trnavskej pôde a prídu odprezentovať svoj najaktuálnejší album s názvom "Angel´s Revenge". Anthology fungujú už od roku 2008, no až ich predchádzajúci počin s názvom The Prophecy výrazne nasmeroval ich tvorbu do výšin v ktorých sa momentálne pohybujú. Na čele so speváčkou Raylyn sa určite teda môžete tešiť na riadny rozjazd, po ktorom budete lapať dych! 

Ďalšou je TEZAURA z Brna so svojim aktuálnym EP "Heartcore". So speváčkou Lori a svojským štýlom melodického metalu sa chystá podmaniť si Trnavu! Tezaura funguje už roku 2010 kedy vydali prvé demo, no prvý album prišiel na svet až v roku 2013, a to s názvom "Unleash The Butterflies", z ktorého tiež určite zaznejú niektoré pecky. Kapela predskakovala rôznym známym telesám za ktoré spomeniem len Haggard alebo poľskú Desdemona.

A nakoniec takmer-domáci SINNERS MOON, ktorí na čele so speváčkou Simonou a vokalistom Derickom odprezentujú a pokrstia zatiaľ nevydané EP "Far Beyond The Stars". Budete môcť z neho počuť piesne tak ako aj zo zatiaľ aktuálneho albumu "Atlantis". Vznikli v roku 2011 v Seredi pod taktovkou gitaristu Lukáša. V roku 2014 vydala svoj debutový album za pomoci známeho producenta Rolanda Grapowa. Počas prezentácie albumu robila support, podobne ako Tezaura, kapele Haggard, alebo aj izraelským Orphaned Land. Na albume sa podieľal spevom v piesni My Servant aj spevák legendárnych Sonata Arctica, Tony Kakko. Album sa dostal do celého sveta, odkiaľ zožal pozitívne a chválivé recenzie. Koncertné vystúpenie Sinners Moon je vždy zárukou kvalitnej hudby a zimomriaviek.


Zdroj: BURN_Booking

Informácie o koncerte

Názov: MayDreams Evening III

Mesto: TRNAVA

Klub/miesto: ArtKlub

Dátum: 20.05.2017

Začiatok: 20:30

Vstupné: 3 €

Webová stránka

Kapely

TEZAURA - modern/melodic metal (CZE)
ANTHOLOGY - symphonic/power metal
SINNERS MOON - symphonic metal

Názory redakcie

Chýba názor redakcie