KVELERTAK

KVELERTAK

Na zimných olympijských hrách získali viac medailí ako ktorýkoľvek iný štát na svete. Nóri to však vedia aj na koncertných pódiách, o čom prídu ich hudobní vyslanci čoskoro presvedčiť aj Slovensko. Reprezentovať ich bude jeden z najlepších vývozných artiklov - šesťčlenná hardcore/metalová formácia KVELERTAK. Kapela zo Stavangeru vystúpi v stredu 4. apríla v Majestic Music Clube (MMC) v Bratislave. A bude to sviatok, pretože nepôjde len o bratislavskú, ale o slovenskú koncertnú premiéru.

KVELERTAK debutovali v roku 2010 eponymným albumom, za ktorý získali zlatú platňu. Na tom by nebolo nič zvláštne a už vôbec nie svetové, keby im ju neprišiel odovzdať samotný Dave Grohl z Foo Fighters. Už to naznačovalo, že kapela rýchlo prerástla svoju vlastnú krajinu a na poli rockovej a metalovej hudby sa veľmi skoro stala pojmom.
Nasledovali vystúpenia na tých najväčších európskych festivaloch ako Hellfest, Download alebo Sonisphere, kde Nóri ukazovali, ako plynule sa dá prechádzať medzi heavy metalom a metalcoreom s prímesou punku. Partia okolo speváka Erlenda Hjelvika to potvrdila aj na ďalších dvoch albumoch - Meir (2013) a Nattesferd (2016). Paradoxom je, že až ten tretí album nahrávali doma v Nórsku.

KVELERTAK momentálne spoznávajú ďalšie státisíce fanúšikov tvrdej hudby. Od septembra sú totiž exkluzívnou predkapelou legendy Metallica na jej europskej časti WorldWiredTour. Práve z jej vypredaného koncertu v pražskej O2 aréne si Kvelertak odskočia na sólový, plnohodnotný koncert do Bratislavy.

“Kapelu som videl a zažil v troch zásadných polohách - na vlastnom koncerte, na veľkom festivale, rovnako tak v úlohe predskokana. Tá posledná jej pristala najmenej. Nedalo sa to porovnať s festivalovým hraním a už vôbec nie koncertom pred vlastným publikom, ktoré prišlo výlučne na KVELERTAK. Odporúčam ich vidieť za akýchkoľvek okolností, ale ak sa naskytne príležitosť samostatného koncertu, rozhodne neváhajte. Uvidíte najlepší rock´n´roll súčasnosti,” napísal na konci recenzie na ich najnovší počin Rudi Rus z Metalopolisu a Headbanger_FM.

Prvých 100 lístkov: 15 €
Ostatné lístky v predpredaji: 18 €
Na mieste: 22 €

Zdroj: Gentle Groove Production​

Informácie o koncerte

Názov: KVELERTAK

Mesto: BRATISLAVA

Klub/miesto: Majestic Music Club

Dátum: 04.04.2018

Začiatok: 20:00

Vstupné: 15/18/22 €

Webová stránka

Kapely

KVELERTAK - metal, punk, rock´n´roll (NOR)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie