KORPIKLAANI: Wayfarers & Warriors Tour

KORPIKLAANI: Wayfarers & Warriors Tour

Na Slovensko sa vracia populárna fínska folk metalová kapela KORPIKLAANI, ktorá na podporu nového albumu Kulkija vyráža v marci 2019 na európske turné. Pripravovaný album je v poradí desiatym štúdiovým albumom a vyšiel 7. septembra 2018 u Nuclear Blast. Názov albumu Kulkija môžme preložiť ako „Tulák“, čo má odkázať na jeho dobrodružnú povahu. Inštrumentálne pokračuje kapela spôsobom, ktorým začala na albumoch Manala a Noita. Ako hovorí frontman Jonne: „Čím viac budeš počúvať album, tým viac detailov môžeš nájsť“. Dopĺňa ho kolega Tuomas: „Po prvýkrát som na metalovom albume mal šancu hrať takú širokú škálu emócií“.

Kapela vznikla v roku 2003 na základoch staršieho zoskupenia SHAMAN, ktoré založil súčasný líder Jonne Järvelä v roku 1993. Texty piesní sú vo fínskom alebo anglickom jazyku a zaoberajú sa prírodou, fínskou a laponskou mytológiou a alkoholom. Okrem klasických nástrojov (gitary, basgitara, bicie) skupina využíva aj zvuky akordeónu, rôznych píšťal, violy a kantele.

Ako predskokan sa predstaví známa fínska folk metalová kapela TURISAS, ktorú netreba zvlášť predstavovať. Kapela bola založená v roku 1997 pod názvom KÖYLIÖ a o rok neskôr bola premenovaná podľa starodávneho fínskeho boha vojny. TURISAS do svojej tvorby vnáša prvky power, viking a folk metalu. Sama kapela označuje svoj štýl ako battle metal. Doposiaľ vydali 5 štúdiových albumov, posledný ešte v roku 2013. Ich show sú vždy živelné a vedia dostať fanúšikov do varu.

Druhým a zároveň posledným supportom tohto večera bude nórska folk metalová kapela TROLLFEST, ktorá bola založená v roku 2003 v Oslo a doposiaľ vydala 5 albumov, posledný v roku 2017.

Príď zažiť pravý severský folk metalový večer v podaní fínskej hviezdy KORPIKLAANI, ich krajanov TURISAS a nórskych TROLLFEST do bratislavského Majestic Music Clubu, 14.3.2019.
Otvorenie klubu: od 17:30.

Predpredaj lístkov:
· cez Predpredaj.sk / Predprodej.cz
· vo všetkých pobočkách Telekomu

Informácie o koncerte

Názov: KORPIKLAANI: Wayfarers & Warriors Tour

Mesto: BRATISLAVA

Klub/miesto: Majestic Music Club

Dátum: 14.03.2019

Začiatok: 19:00

Vstupné: 26 € státie / 30 € sedenie

Webová stránka

Kapely

KORPIKLAANI (Fin)
TURISAS (Fin)
TROLLFEST (Nor)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie