Koncert pre Horára X.

Koncert pre Horára X.

Už tento mesiac, v piatok 24. novembra 2017, sa v Martine (Kozel Pub)  opäť po roku zatrasie zem. LUNATIC GODS organizujú už 10 ročník benefičného koncertu pre ich speváka Jarka "Horár" Varra, ktorý pred 10 rokmi prehral boj so zákernou chorobou. Tento rok bude výnimočný, ako hovorí gitarista Šialených Bohov Luboslav:

"Veru, ubehlo nám už 10 rokov a ja si dodnes detailne pamätám minúty tej smutnej správy a oživujem spomienky na poslednú návštevu v nemocnici, keď sme Jaríka navštívili s Richardom a ešte všetci verili že to dopadne dobre. Žiaľ ako to niekedy v živote chodí - nedopadlo. Tak sa prosím dnes aspoň na chvíľočku zastavte a zaspomínajte na tohto úžasného človeka - a ako píšeme už 10 rokov a stále to stopercentne platí: Anjela s bradou - ktorý nám až do poslednej chvíľky svojho života dával nádej, že tento svet nie je len o naháňaní peňazí. Že najdôležitejšie je žiť v každom jednom okamihu a všetko - či už dobré alebo zlé, čo nám život dáva, prijímať s pokorou."

Tento rok bude akcia výnimočná aj z pohľadu zostavy kapiel. Vystúpi moravská metalová legenda SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, poľskí paganisti NETHERELL a ako bonus sa s martinskými LUNATIC GODS naživo predstaví bubeník anglickej extreme metalovej veličiny CRADLE OF FILTH, Martin "Marthus" Škaroupka.

Luboslav: "S Martinom sme si padli do oka pri nahrávaní našej novej dosky, ktorú práve mixujeme. Ten album vďaka jeho bubnom hrá priam nadpozemsky a navyše sme počas príprav, tvorenia a nahrávania zistili že aj po tých všetkých rokoch v COF, je Marthus stále ten pohodový skromný chalan ako za čias jeho kapely INNER FEAR. A ako to chodí, slovo dalo slovo a máme ho v kapele. Zatiaľ sme sa dohodli, že s nami zahrá túto krásnu akciu a uvidíme, čo budúci rok prinesie. Radi by sme sa s ním v zostave predstavili aj na letných festivaloch."

Už len pridávame, že výťažok z koncertu, tak ako každý rok pôjde na konto nadácie Rakovina.

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY [doom/folk metal | CZE]
Po troch rokoch od Slovanského turné sa majstri melancholickej atmosféry vracajú do Martina. Zaznejú aj nové pecky z chystaného albumu "Smutnice".

LUNATIC GODS + Martin "Marthus" Škaroupka [avant-garde melodic extreme metal | SVK]
Špeciálny set k výročiu a navyše s Marthusom (CRADLE OF FILTH) za bicími! + Premiéra nových piesní z chystaného albumu "Turiec".

NETHERFELL [modern folk metal | POL]
Kvalitný pagan/folk metal z Poľska, s nádhernou Adrianou za Violou.

DRACO HYPNALIS [progresive death metal | CZE]
Prsty behajúce po hmatíkoch haliace do black/deathovej černoty najznámejšie Mozartove diela. Kluci z Moravy opäť v MT.

PLASTERY [old-school death metal | SVK]
Prekvapenie zo Zvolena! Mladí chalani plní šťavy a energie valia na prekvapenie starý poctivý death z raných čias nás, pomaly starych otcov.

POZOR: Koncert nebude časovo obmedzený! Keď doznejú posledné smutnoživé tóny SSOGE, bude rockotéka až do rána bieleho.

Informácie o koncerte

Názov: Koncert pre Horára X.

Mesto: MARTIN

Klub/miesto: Kozel Pub

Dátum: 24.11.2017

Začiatok: 18:00

Vstupné: TBA

Webová stránka

Kapely

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY
LUNATIC GODS + Martin "Marthus" Škaroupka
NETHERFELL
DRACO HYPNALIS
PLASTERY

Názory redakcie

Chýba názor redakcie