KaROTTEN Death Fiesta

KaROTTEN Death Fiesta

V krajine, kde sa kremačný prach lial a krv sypala, pred 28 rokmi, prišlo na svet čosi, čo ani gynekológ nevedel normálne nazvať. Ale pri pohľade na obedové menu v nemocničnej kantíne, svietil mocnými písmenami nápis mrkvový šalát. A tak bolo rozhodnuté. Zrodilo sa zlo.

Podľa názvu je každému jasné, teda aspoň tým, ktorí ma poznajú po prezývke, o čo a koho tu ide. Mrkva, teda ja, má záľubu v death metale a čím by sa dali príjemnejšie osláviť narodeniny, ako hudobnou paľbou?
V roli gratulantov sa teda predvedú DEHYDRATED, tajomní melodici MYSTERIOUS ECLIPSE a brutalisti REALMS OF CHAOS.

DEHYDRATED je bez debaty legenda tejto slovenskej "pidi" scény. Som od nich o rok starší, tak ich môžem poslať pre pivo. Okrem niekoľkých demo vecí a splitiek sa zapísali do análov podhubia svojim debutom "Ideas". Tento nadčasový album z nich vlastne spravil legendu. Potom prišlo ticho, ktoré trvalo 20 rokov. A presne tak ako Freddy Krueger pospájal svoje práchnivejúce kosti v Nočnej more z Elm Street 3, tak aj Braňo Jurák pozliepal zostavu do finálnej podoby, ktorá dala dokopy všeobecne kladne hodnotený album "Resurrection".

MYSTERIOUS ECLIPSE z Nového Mesta n. Váhom si to štrádujú na scéne už vyše 20 rokov, ale aj napriek tak dlhej dobe sa nejak nedokázali dostať do širšieho povedomia. Dosť nedocenená banda. V čele s ancikristkou Peťou vám predhodia niekoľko ľúbivých melódií. A tento krát bez sarkazmu. Škatuľka death metal je pre nich pritesná a tak kde-tu vyskočí blackový odér, melódie ako z najlepšej éry In Flames a hĺbavé texty, ktoré by v smrtiacom žánri možno málokto hľadal. Držte si klobúky a príčesky, príval energie bude mať silu orkánu.

Tretím do partie je kapela REALMS OF CHAOS. Komu by toto meno nič nehovorilo, tak si tu hrajú na svojom piesku Martin a Koľak z kedysi sľubne rozbehnutých technikov The Infinite Within. Tí sú už zrejme minulosť a tak sa teda začala šíriť vláda chaosu. Túto dvojicu ešte dopĺňa Jakub Kmeť a tak táto trojhlavá hydra chrstne trochu pekelnej síry medzi nás. Od techniky sa veľmi nevzdialili, ale okrem vykĺbených prstov od hmatníka a Koľaka za bicími, ktorý vyzerá, že ubehol maratón v plnej poľnej, ide z ich hudby aj dávka temnoty á la Morbid Angel.


Zdroj: Lukáš Plaštiak

Informácie o koncerte

Názov: KaROTTEN Death Fiesta

Mesto: TRNAVA

Klub/miesto: ArtKlub

Dátum: 22.09.2018

Začiatok: 20:00

Vstupné: 5 €

Webová stránka

Kapely

DEHYDRATED
MYSTERIOUS ECLIPSE
REALMS OF CHAOS

Názory redakcie

Chýba názor redakcie