JUDAS PRIEST, Megadeth

JUDAS PRIEST, Megadeth

JUDAS PRIEST se v rámci aktuálního turné vrátí ještě jednou do Česka, společně s MEGADETH se představí 12. června 2018 v plzeňské Home Monitoring Areně.

Existuje jen několik metalových kapel, kterým se podařilo dosáhnout toho, čeho JUDAS PRIEST. I přes svou popularitu a vliv, které jsou na historickém maximu, z novu berou útokem tuto planetu na svém světovém turné. Fanoušci budeo mít šanci vidět a slyšet kapelu, která definovala podobu heavy metalu tak, jak jej známe dnes.

JUDAS PRIEST pocházejí z anglického Birminghamu. Ozdobeni kůží a řetězy se do povědomí fanoušků dostali monumentálními deskami jako "Sad Wings of Destiny", "Sin After Sin", "Killing Machine". Pak se díky "British Steel", "Screaming for Vengeance", "Defenders of the Faith" a "Painkiller" staly typickými představiteli, jak hudebně, tak vizuálně, heavymetalového žánru. Hity "Living After Midnight", "You've Got Another Thing Comin", "Freewheel Burning", "Hell Bent for Leather", "Painkiller" nebo "Breaking the Law" hovoří za vše.
Během druhé půlky 80. let byli fanoušci svědky odklonu PRIEST od heavy metalu k hard rocku, tento zvuk kapely je patrný především na nahrávkách  "Turbo" (1986) a "Ram It Down" (1988). V listopadu 2010 se kytarista K.K. Downing rozhodl odejít z kapely na  a na jeho místo byl povolán talentovaný Richie Faulkner, který do JUDAS PRIEST výborně zapadl a podílí se plnou měrou na jejich energické show.

V březnu 2018 vydali PRIEST své nejnovější CD "Firepower", které představí na tomhle tour. Od roku 2004, kdy se u nás po delší přestávce představili poprvé, k nám jezdí pravidelně - potěšili již fanoušky v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích a Liberci, nyní míří do Plzně.

Předkapelou koncertu budou američtí MEGADETH. Během posledních dvou dekád si vydobyli nepřehlédnutelné místo na metalové scéně, zejména v rámci thrash metalu.

MEGADETH se proslavili především díky technicky vyspělému a platinou oceněnému albu "Rust In Peace", které se dostalo na osmé místo mezi dvě stě  nejprodávanějších umělců v USA a často je nazýváno jako nejlepší thrashové album všech dob. Kapela za více než třicet let aktivního koncertování a vydávání desek získala mnohá ocenění. Šest alb v pořadí jdoucích po sobě bylo oceněno platinovou deskou a sedmkrát v řadě byli MEGADETH nominováni na nejlepší metalovou kapelu.
Od debutu "Killing Is My Business" (1985) do dnešního dne vydali patnáct alb, s posledním titulem "Dystopia" se ozvali v roce 2016. Dave Mustaine je jediným členem kapely, který vydržel ve skupině od jejího vzniku až dodnes. Krom něj tvoří současnou sestavu kapely David Ellefson, Dirk Verbeuren a Kiko Loureiro.

Předprodej vstupenek v síti Ticketportal a Ticketpro.
Ceny vstupenek: 1290 Kč - 1790 Kč.


Zdroj: LiveNation CZ

Informácie o koncerte

Názov: JUDAS PRIEST, Megadeth

Mesto: PLZEŇ

Klub/miesto: Home Monitoring Aréna

Dátum: 12.06.2018

Začiatok: 19:00

Vstupné: 1290 Kč - 1790 Kč

Webová stránka

Kapely

JUDAS PRIEST - heavy metal (ENG)
MEGADETH - thrash metal (USA)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie