Hymns to Lemegeton Tour

Hymns to Lemegeton Tour

Skvělá sestava black metalových kapel vyráží na společné evropské tour a zakončí ho na jediné české zastávce, 1. dubna 2018 v Praze. Čekají nás hosté ze Švédska či Srbska, ale hlavní tahák koncertu, legendární INFERNO, bude mít v klubu Nová Chmelnice téměř domácí prostředí.

„Nesnášenlivý bezbožný černý kov“ je zpět! Poté, co se INFERNO vymanilo z pohanské minulosti, vyprofilovalo se jako moderně znějící black metalové těleso. Po úspěchu CD "Black Devotion" (2009) začali Adramelech a spol. experimentovat s temnými, okultními tématy, přidali do své hudby dávku atmosféry a výsledkem bylo dílo "Omniabsence Filled By His Greatness" (2013).
Skvělá mezinárodní odezva znamenala mnoho koncertů daleko za hranicemi rodného Slezska. Loni INFERNO potvrdili pozici české blackové špičky a vydali svůj sedmý album "Gnosis Kardias (Of Transcension and Involution)". Disharmonické i meditativní pasáže, dávka psychedelie a celkově obrovský posun této kapely vás vtáhnou do útrob samotného Pekla. Není divu, že právě INFERNO jsou headlinerem "Hymns to Lemegeton Tour".

Společnost na turné jim bude dělat stylově spřízněná švédska horda IXXI. Tato nenápadná, ale přitom kvalitní a úspěšná kapela pochází ze Stockholmu a na kontě má čtyři full-length alba. Poslední "Skulls n Dust" (2014) dokonce vyšel pod křídly labelu Osmose Productions.

THE STONE jsou pro změnu hlavní vývozní artikl srbské blackové scény. Nedávno jim vyšlo již osmé album "Teatar apsurda", na kterém se drží svého zaběhnutého řemesla, v textech zůstávají věrní rodné řeči a výsledkem je lepší standard, který má dostatečné množství fanoušků.

Pražské představení této černé trojice doplní i dva české supporty, které určitě nebudou jen do počtu. SEKHMET z Děčína představí svůj surový "antireligious black" a stále nejaktuálnější desku "Spiritual Eclipse" (2016).
SILVA NIGRA z Ostravska sice prozradila přípravy na nové CD, živě nám však zatím nabídne ukázky z toho posledního, "Světlonoš" (2016).

Koncert se koná v neděli, 1. dubna 2018 (druhý den je svátek). Místem činu je klub Nová Chmelnice v Praze.
Začátek programu je od 18:00.

Předprodej v síti GoOut, vstupenky aktuálně za 330 Kč. Vstupné na místě bude za 400 Kč.
 

PR: Marek "Fajo" Falat

Informácie o koncerte

Názov: Hymns to Lemegeton Tour

Mesto: PRAHA

Klub/miesto: Nová Chmelnice

Dátum: 01.04.2018

Začiatok: 18:00

Vstupné: 330 Kč předprodej / 400 Kč na místě

Webová stránka

Kapely

INFERNO - atmospheric black metal (CZE)
IXXI - black metal (SWE)
THE STONE - black metal (SRB)
SEKHMET - black metal (CZE)
SILVA NIGRA - raw black metal (CZE)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie