Hellenic Darkness 2017

Hellenic Darkness 2017

Temnota se vrací!

Pokud dlouhodobě sledujete naše aktivity, jistě vám neuniklo, že od roku 2013 pořádáme v Praze ve dvouletých intervalech koncertní večer věnovaný řecké, primárně black metalové, scéně. Tento cyklus nese název Hellenic Darkness a jelikož jeho zatím poslední ročník proběhl v únoru 2015, je tedy zcela logické, aby se příští rok helénská temnota do Prahy vrátila!
Tedy, v sobotu 18.3.2017 proběhne v pražském klubu Nová Chmelnice koncert Hellenic Darkness 2017, na kterém se můžete těšit opět na tři zástupce řecké scény a dvě domácí předkapely.

Do čela sestavy se jako obvykle postaví aténská falanga ROTTING CHRIST, která sice letos navštívila ČR hned dvakrát v rámci podpory nového alba "Rituals", ale uniknout by vám neměla ani potřetí, jelikož na Hellenic Darkness 2017 odehraje speciální setlist věnovaný rané tvorbě!

Pro druhého zástupce jsme sáhli do hlubin helénského undergroundu, načež vám přivezeme black metalový sabat sumerských mystiků ACHERONTAS, kterým minulý rok vyšlo páté studiové album "Ma-IoN (Formulas Of Reptilian Unification)".
Třetí vyslanec se naopak pohybuje v experimentálních vodách a je jím trojice z Thessaloniki HAIL SPIRIT NOIR, hrající psychedelický prog black od roku 2010. Do Prahy HSN přijedou se svojí novou deskou "Mayhem In Blue", která vyšla letos v říjnu a již sklidila řadu pochvalných recenzí.

České barvy bude reprezentovat západočeská dvojice sestávající se z black/death metalové hordy MALLEPHYR a z doom/deathových melancholiků SELF-HATRED. Obě kapely s sebou přivezou svá čerstvě vydaná debutová alba ("Assailing The Holy", resp. "Theia").
Ani na třetím dějstvím helénské invaze do Prahy nebude tedy nouze o žánrovou a náladovou pestrost.

Vstupenky v ceně 300 Kč si můžete zakoupit již nyní na MetalGate e-shop v tištěném formátu, e-tickety pak na našem novém portálu Buy Ticket.


Zdroj: MetalGate

Informácie o koncerte

Názov: Hellenic Darkness 2017

Mesto: PRAHA

Klub/miesto: Nová Chmelnice

Dátum: 18.03.2017

Začiatok: 18:30

Vstupné: 300 Kč

Webová stránka

Kapely

ROTTING CHRIST, ACHERONTAS, HAIL SPIRIT NOIR
Support: MALLEPHYR, SELF-HATRED

Názory redakcie

Chýba názor redakcie