HAKEN, Vola

HAKEN, Vola

Současná progresivní hudba nemá mnoho takových skupin, jako jsou HAKEN - inovativních, kreativních a dynamických. Od svého vzniku v roce 2007 to dokázali na svých čtyřech studiových albech, jednom EP a jednom koncertním albu. Nestojí nikdy na místě a nikdy neusnuli na vavřínech. Přesvědčí vás o tom na turné, na které vyráží v souvislosti s vydáním svého pátého alba, při kterém 3. března 2019 zahrají v pražském Futurum Music Baru.
 
„Neděláme rádi jednoduchou hudbu,” směje se vokalista Ross Jennings. „Vždycky se chceme postavit všeobecnému očekávání a na našem novém albu jsme dokonce překonali všechny mety, které jsme si stanovili.”

Jejich páté studiové album, které pod názvem 'Vector' vyšlo v 2018, nabralo pořádně tvrdý směr. „Odjakživa nás ovlivňovala tvrdá muzika a při skládání písniček na tuhle desku bylo jasné, že bude metalovější,” vysvětluje kytarista Charlie Griffiths.
„Je to něco, o čem jsme už delší dobu přemýšleli,” dodává hráč na klávesy Diego Tejeida. „Na našem předešlém albu 'Affinity' (2016) jsme měli pár tvrdších skladeb, které fanoušci hodně dobře přijali.”

Jennings vysvětluje i textovou stránku alba. „Inspirovaly nás různé věci. Co se týče filmů, mluvili jsme třeba o One Flew Over the Cuckoo's Nest, The Shining, Bronsonovi a Clockwork Orange, líbí se nám ta jejich temná a lehce surreálná atmosféra. A taky o psychologických studiích 20. století od lidí jako Stanley Milgram, B.F. Skinner a samozřejmě Hermann Rorschach.”
Nahrávání alba začalo letos v květnu a koncem června bylo hotovo. Jennings dodává: „To, co děláme, znamená pro každého něco jiného. Pro fanoušky to je výzva - zjistit si pro sebe, o čem naše nové album 'Vector' vlastně je.”

Předkapely: VOLA a BENT KNEE.
Vstupenky 370 Kč na pokladně Lucerna Music Baru, na webu Futurum a v sítích GoOut, Ticketmaster a Ticketportal.
Na místě v den koncertu 450 Kč.


Zdroj: D Smack U Promotion

Informácie o koncerte

Názov: HAKEN, Vola

Mesto: PRAHA

Klub/miesto: Futurum Music Bar

Dátum: 03.03.2019

Začiatok: 20:00

Vstupné: 370 Kč předprodej / 450 Kč na místě

Webová stránka

Kapely

HAKEN
VOLA
BENT KNEE

Názory redakcie

Chýba názor redakcie