Gothoom 2018

Gothoom 2018

Gothoom Open Air - sviatok slovenských priaznivcov najtvrdších metalových žánrov bude mať svoje deviate pokračovanie. Druhýkrát vo výbornom prostredí pod hradom Revište. Minútu od diaľnice a pri tom v lone stredoslovenskej prírody. Priestranný areál, stánky s metalovým tovarom, jedlo pre mäsožravcov I vegánov, ale hlavne tri dni plné najlepšej extrémnej muziky.
Tento rok v o niečo skoršom termíne než zvyčajne. Začne sa 5. júla s blackmetalovým dňom a následne bude metalová oslava pokračovať do 7. júla 2018.

Headlinerom budú EXODUS, legendy amerického thrash metalu, jedna z prvých kapiel žánru, ktorá je ale stále plná sily ako v štúdiu tak naživo. K nim sa pridá ďalšia kapela, ktorá formovala žáner, VADER, jedni z otcov európskeho death metalu.
Privítame aj vracajúcich sa gréckych symfonikov zo SEPTICFLESH. Veľmi špecifickým okorenením bude trojlístok islandských kapiel, z ktorých každa oplýva originalitou a silnou atmosférou - SÓLSTAFIR, SVARTIDAUÐI a ZHRINE.

Atmosféru posilní množstvo kvalitného black metalu v podobe mystických SCHAMMASCH, neuchopiteľných DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT, českých hviezd klasickej formy ROOT a ich moderných krajanov z INFERNO, či poľských hypnotikov BLAZE OF PERDITION a ich rodákov z MORD'a'STIGMATA.
Skrátka neprídu ani deathmetalisti, na ktorých si počkajú švédski ENTRAILS, brutalisti z DEFEATED SANITY, orientálni MAAT, atypickí SHODAN, alebo to najlepšie zo slovenskej a českej scény v podobe BRUTEPERVERSITYTORTHARRY, DEMENTOR, DYSANGELIUM či MELANCHOLY PESSIMISM.
Fanúšikov pomalších, post a doomových žánrov zase potešia zdrvujúci Poliaci OBSCURE SPHINX a domovskí DOOMAS. Medzinárodní doomeri CLOUDS žiaľ zrušili účasť.

Revištské Podzámčie, 5.-7. júla 2018 a 41 kapiel toho najlepšieho z extrémneho metalu z domova i z celého sveta.
Vstupenky v predpredaji objednávajte na GothoomShope a v sieti Predpredaj.sk. Viac info o festivale nájdete na oficiálnom webe.

Informácie o koncerte

Názov: Gothoom 2018

Mesto: REVIŠTSKÉ PODZÁMČIE

Klub/miesto: Drevenica Revište

Dátum: 05.07.2018 - 07.07.2018

Začiatok: 15:00

Vstupné: 55 € predpredaj / 60 € na mieste

Webová stránka

Kapely

EXODUS - SEPTICFLESH - VADER - SÓLSTAFIR - ENTRAILS - DEFEATED SANITY - SVARTIDAUÐI - DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT - SCHAMMASCH - ROOT - DARKFALL - OBSCURE SPHINX - MAAT - INFERNO - CTULU - BLAZE OF PERDITION - ZHRINE - PHANTASMA - SODOMIZED CADAVER - JUST BEFORE DAWN - TORTHARRY - MORD'a'STIGMATA - DEMENTOR - MELANCHOLY PESSIMISM - PERVERSITY - LUNATIC GODS - BRUTE - ELYSIUM - RAMCHAT - ASGARD - DIVINE CHAOS - SHODAN - SOOTHSAYER - DEADFREIGHT OF SOUL - PROCH - DOOMAS - IN TWILIGHT'S EMBRACE - DYSANGELIUM - ACID FORCE

Názory redakcie

Chýba názor redakcie