GAAHLs WYRD: Praha 2022

GAAHLs WYRD: Praha 2022

GAAHLs WYRD se na scéně stačili rychle etablovat a odjet několikero turné, i když na kontě v podstatě měli jen debutovou desku. Samozřejmě, jedná se o kapelu ikonického Gaahla (ex-Gorgoroth, Wardruna, God Seed), ale za tuhle bandu mluví především hudba.

GAAHLs WYRD v roce 2021 přibylo do diskografie nové EP "The Hummimng Mountain", které dál rozkresluje to, co na vydařeném debutu "GastiR – Ghosts Invited" trio okolo Gaahla načrtlo. Opět jde o vyspělý a rozmáchlý materiál pokrývající neuvěřitelně velké spektrum nálad plynoucích ne jen z veskrze blackových směrů doplněných nečekanými kontrasty poloh Gaahlova nezaměnitelného hlasu.

Na palubě temného drakkaru bude též Andy Marshall a jeho SAOR. Atmospheric black s folkovými prvky a inspirovaný keltskou kulturou maluje výpravné a zádumčivé hudební kulisy pro osamělé toulky deštivou a zvlněnou krajinou skotské vysočiny. Jak by ne, SAOR znamená ‚svobodný, bez závazků, neomezený‘. A tak Andy z vrcholků mlhavých kaledonských hor šíří příběhy a mýty o svém lidu, kraji a kořenech, kde se přes vysokou technickou stránku nahrávek neztrácí emocionální hloubka.Třetím na palubě jsou agilní Portugalci GAEREA. Jedna z nejrychleji rostoucích kapel už projezdila Evropu, navštívila dokonce Čínu, až si jich všimli Season of Mist, kteří jim vydali druhé album, na nějž navazuje právě vydaná třetí deska "Mirage". Black metal Jihoevropanů sice ctí klasický zvuk, ale vstřebává post-sludge tíhu, takže vás zvukově zavalí hutností a neurotičnem, zároveň si nic nezadá s podmanivostí Mgła, které letos podlehl i naplněný plac před jedním z pódií Brutal Assaultu.


GAAHLs WYRD, SAOR a GAEREA nabídnou lahodnou chuť temnoty.
To všechno již 7.10. 2022 v Praze - Futurum Music Bar.

Nejlevnější vstupenky jsou v předprodeji na webu Obscure Promotion.
Časový rozpis najdete brzy na FB události.
 

GAAHLs WYRD


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Informácie o koncerte

Názov: GAAHLs WYRD: Praha 2022

Mesto: PRAHA

Klub/miesto: Futurum Music Bar

Dátum: 07.10.2022

Začiatok: 19:15

Vstupné: 550 Kč (předprodej)

Webová stránka

Kapely

GAAHLs WYRD - Black/dark metal (NOR)
SAOR - Atmospheric folk/black metal (SCO)
GAEREA - Cathartic black metal (POR)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie