FRANTIC AMBER + supports

FRANTIC AMBER + supports

FRANTIC AMBER (melodic death metal / SWE je zoskupenie tvorené členmi zo štyroch krajín - Švédsko, Dánsko, Japonsko a Columbia. Ich hudba sa dá charakterizovať ako intenzívny mix metalu, ťažkých riffov, povznášajúcich sa melódií kombinovaných s agresívnym growlingom. Od svojho vzniku odohrala kapela množstvo koncertov, veľkých festivalov ako Sweden Rock Festival, Metaltown, Rockstad Falun, Wacken Open Air a absolvovala turné po boku takých mien ako SIX FEET UNDER a ENTOMBED A.D.

Nebolo to však len víťazstvom na švédskom Wacken Metal Battle v roku 2012, ale aj vďaka svojej unikátnej a pôvodom pestrej zostave, ktorými získala kapela nielen lokálnu, ale aj medzinárodnú pozornosť.  Kapela má na svojom konte debutový album "Burning Insight" z roku 2015, ktorý sa teší veľmi pozitívnym ohlasom v metalovej obci a z ktorého odznie väčšina skladieb na tomto turné. FRANTIC AMBER je známa svojimi nadupanými vystúpeniami plných energie, skvelých pódiových výkonov a jedinečnej charizmy.

Prvou support kapelou na tomto turné je ruská úderka POKERFACE (thrash/death metal), ktorá od svojho vzniku v roku 2013 taktiež absolvovala obrovské množstvo koncertov na spoločných pódiách s velikánmi ako SEPULTURA, SODOM, OVERKILL, CHILDREN OF BODOM či VADER. Hudobne POKERFACE inklinujú k odkazom, ktoré so sebou priniesli protagonisti americkej a thrashovej školy ako SLAYER, TESTAMENT, SODOM a KREATOR – to všetko elegantne servírované skrz charizmatickú speváčku Alexandrou Lady Owl. Kapela na tomto turné predstaví songy zo svojho debutového albumu z roku 2015 "Divide And Rule", ako aj čerstvý singel "Game On".

ANGRY AGAIN (epic groove metall / SUI) - hlavná predstava týchto Švajčiarov o tom, ako má znieť poriadny metal, je jasná: ťažké gitarové riffy, trhajúce bicie, ťaživé basové slapy, prenikavé sóla. To všetko ani príliš pomaly, ani príliš rýchlo. Kapela, fungujúca od roku 2010, má na konte 2 dlhohrajúce albumy a je známa tým, že živé vystúpenia sú ich najväčšou vášňou, o čom sú pripravení presvedčiť aj Vás!

Line-up večera uzatvára pravý americký power metal v podaní SUNLESS SKY. Kapela má na konte debutový album z roku 2014 "Firebreather", ktorému na chuť prídu najmä fanúšikovia nemeckých veteránov HELLOWEEN.

Informácie o koncerte

Názov: FRANTIC AMBER + supports

Mesto: BRATISLAVA

Klub/miesto: Randal Club

Dátum: 10.04.2017

Začiatok: 20:00

Vstupné: 5 €

Webová stránka

Kapely

FRANTIC AMBER - melodic death metal (SWE)
POKERFACE - thrash/death metal (RUS)
ANGRY AGAIN - epic groove metal (SUI)
SUNLESS SKY - power metal (USA)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie