DEEP PURPLE: The Long Goodbye

DEEP PURPLE: The Long Goodbye

DEEP PURPLE, jedna z nejzásadnějších rockových kapel všech dob, která byla v letošním roce uvedena do rock ’n' rollové Síně slávy, na tomto turné podpoří svoji novou nahrávku „inFinite“, která vyjde na začátku roku 2017. První singl z desky by měl světlo světa spatřit 20. ledna 2017.

Ian Gillan, Roger Glover, Ian Paice, Steve Morse a Don Airey, kteří tvoří VIII. sestavu v historii kapely, pokračují v krasojízdě v hardrockových šlépějích - ve stylu a nuancích jejich poslední tvorby jasně poznáte odkazy na starší počiny Deep Purple. Pokud nastavíte náhodné přehrávání pro celý katalog kapely, výsledkem bude jeden z nejlepších hudebních výstupů v historii rockové hudby.

DEEP PURPLE začali postupně prozkoumávat nové hudební oblasti a vzbuzovat zájem fanoušků, kteří ještě ani nebyli na světě, když mocná Purple mašinerie ovládala hudební svět. Jejich svatým grálem jsou alba „In Rock“ (1970), „Machine Head“ (1972) a „Made in Japan“ (1973), která katapultovaly Deep Purple na špičku, co se příjmů z koncertů a celosvětových prodejů alb týče. Velkou zásluhu na tom měla skladba „Smoke on the Water“.

Během své dlouholeté kariéry dali DEEP PURPLE vzniknout bezpočtu skladeb, které jsou dnes již považovány za naprostou klasiku. Jejich písně také vyvolaly nikdy nekončící debatu mezi staršími a novějšími fanoušky, především po vydání nahrávky „Now What?!“, která se zařadila mezi nejprodávanější desky na světě. K dnešnímu dni se jí prodalo přes půl milionu kopií a kapela zároveň jen od jejího vydání prodala více než milion vstupenek na své koncerty. Velmi úspěšná byla i videa „From the Setting Sun in Wacken“ a „To the Rising Sun In Tokyo“, která ve stejný den obsadila 1. a 2. příčku v britském video žebříčku a potvrdila tak, že živé koncerty DEEP PURPLE nepřestávají fanoušky fascinovat.

Pražský koncert se koná 22. května/mája 2017 v O2 Arene.
Předprodej v síti Ticketportal. Ceny vstupenek: 990 Kč - 1 590 Kč.


Zdroj: Live N​ation

Informácie o koncerte

Názov: DEEP PURPLE: The Long Goodbye

Mesto: PRAHA

Klub/miesto: O2 Arena

Dátum: 22.05.2017

Začiatok: 20:00

Vstupné: 990 Kč - 1 590 Kč

Webová stránka

Kapely

DEEP PURPLE - hard rock/heavy metal | ENG

Názory redakcie

Chýba názor redakcie