Celestial HelpFest 2018

Celestial HelpFest 2018

Rok nám „letí ako blázon“, a preto je tu najvyšší čas poodhaliť dátum tohoročného Celestial HelpFestu. Zámer tohto festivalu zostáva naďalej nezmenený, čo pre nezainteresovaných znamená, že za kompletný finančný výťažok, ktorý na festivale vyzbierame, nakúpime potrebné prístroje, medicínsku techniku, prípadne iný materiál pre naše detské nemocničné oddelenie v Bánovciach nad Bebravou.

Jedná sa v poradí už o 9. ročník tohto benefičného festivalu a je úžasné, že z výťažku predchádzajúcich ročníkov, sme boli schopní zakúpiť nášmu detskému oddeleniu mnoho medicínskych prístrojov, ktoré našim lekárom pomáhajú pri práci, no hlavne efektívnejšie napomáhajú pri liečení našich / vašich detičiek. Každý rok sa snažím prízvukovať skutočnosť, že sa jedná o „číru undergroundovú myšlienku“, a následne z toho pochopiteľne vyplýva, že sa nik z Vás nemusí obávať toho, že si niekto za vyzbierané financie „namastí svoje vrecká“ a našej klinike tak poputuje len určitá časť z celkovej vyzbieranej sumy. Tak to teda ani náhodou, na takýto „špinavý“ systém (ne)financovania si dávam extrémny pozor a na to vezmite jed!

Predovšetkým sa snažím, aby z roka na rok stúpala úroveň festivalu, samozrejme v rámci dostupných možností. Hlavne mám snahu dotiahnuť sem kvalitné „hudobné zoskupenia“, ktoré ma počas roka „úplne dostali“ a z toho usudzujem, že by sa mohli rovnako páčiť aj vám. Tento rok sa mi podarilo dotiahnuť naozaj kopec super mien a jedno ozaj špeciálne prekvapenie - kapelu ORKRIST.

Medzi co-headlinerov patrí aj česká brutaldeathová úderka FLESHLESS, či slovenská darkmetalová stálica GALADRIEL, ktorá sa po odmlke vracia na pódiá.  Bratislavskú zostavu dopĺňajú zbojníci z CATASTROFY, ktorým prednedávnom vyšiel nový album "Besnota".
Fanúšikov do varu dostanú aj slovenskí crusteri BETON a skupina Dr. PAKO - punk 'n' roll z Partizánskeho. Z Čiech zavítajú do Bánoviec aj ska-punkeri VISION DAYS, z Moravy post-metaloví POSTCARDS FROM ARKHAM a doom/death metalisti FROM BEYOND.


Zdroj: Hoyas

Informácie o koncerte

Názov: Celestial HelpFest 2018

Mesto: BÁNOVCE nad BEBRAVOU

Klub/miesto: MsKS

Dátum: 03.11.2018

Začiatok: 16:00

Vstupné: 8 €

Webová stránka

Kapely

ORKRIST
FLESHLESS (Cze)
GALADRIEL
CATASTROFY
BETON
POSTCARDS FROM ARKHAM (Cze)
VISION DAYS (Cze)
Dr. PAKO
FROM BEYOND (Cze)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie