Basinfirefest 2022

Basinfirefest 2022

Při obnovení Basinfirefestu po dvouleté pauze pořadatelé v roce 2019 slibovali nový koncept festivalu zahrnující více zahraničních kapel. A jelikož do šestnáctého Basinfirefestu zbývají čtyři měsíce, od zimy doplňovaná sestava festivalu nyní získala headlinera. Těmi jsou SAXON.
Britští veteráni SAXON vedle Iron Maiden a Def Leppard patří k průkopníkům nové vlny britského heavy metalu. Jedna z nejúspěšnějších kapel žánru nyní natočila další skvělou, již čtyřiadvacátou desku "Carpe Diem", kterou na Basinu v rámci oslav jejich čtyřicátin přivezou představit.

Sestava festivalu odehrávajícího se na rozlehlé zelené louce u Spáleného Poříčí nabízí ale víc. Ohromnou párty rozpoutá charismatický Leo Moracchioli alias FROG LEAP, který na svém YouTube kanálu přináší milionům diváků hromadu zábavy, stejně jako Fini STEVE 'n' SEAGULLS, kteří zazářili na Brutal Assaultu i vyprodaném koncertu v Praze. Pusťte si jejich videa a pochopíte.

O nevšední zážitek se postará mezinárodní soubor HEILUNG. Rituální temná hudba, koncepční pravěké představení a nástroje jako rámové bubny, chrastění lidských kostí či rekonstruované meče a štíty z archeologických nálezů.
Holandská EPICA na svém osmém řadovém albu pracovala 5 let. Symfometaloví titáni se na něm vydávají zcela filmovou cestou a přináší svůj dosud nejvelkolepější opus.
Ten připravují též power/speed metalové legendy BLIND GUARDIAN. Jedna z kapel německé thrashové „velké čtyřky“ SODOM patří k nejdéle působícím (založeni r. 1981) a nejvlivnějším kapelám žánru.

Další zahraniční kapelou jsou ROLO TOMASSI. Mladí progresivisté v čele s kouzelnou Evou Spence hrají něco mezi moderním metálkem a éterickými rádiovými hity. Nejen zavzpomínat bude možno s Maťom Ďurindom a jeho triem TUBLATANKA. Těšit se lze také na americkou stálici progressive/power metalu SYMPHONY X.

Basinfirefest


Moderní směry v čele s charismatickými zpěvačkami budou reprezentovat populární JINJER či INFECTED RAIN, ale též Američané SUICIDE SILENCE jako jedna z prvních deathcore kapel, jejíž strmý vzestup málem zastavila smrt frontmana.
Své 30. výročí na Plzeňsko přijedou oslavit portugalští vlci MOONSPELL, o ještě pět let déle hrají ROTTING CHRIST, kteří obstáli ve zkoušce času a stali se jednou z předních dark/black metalových kapel.

K temnějším kapelám budou patřit i hvězdní black/deathers VLTIMAS s bývalými členy Mayhem a Morbid Angel. Odkaz Chucka Schuldinera připomenou DEATH To All, tribute kapela tvořená původními členy DEATH, ale také progresivní Němci OBSCURA.
V sestavě ale jsou k nalezení i další klasici žánrů, např. PRO-PAIN, DOG EAT DOG, VAN CANTO nebo GRAVE DIGGER a již několik prvních českých kapel. COCOTTE MINUTE s charismatickým Zellerem, šťavnatý nariffovaný rock GAIA MESIAH, metalický crust 'n' roll ostravských MALIGNANT TUMOUR a gothicrockovou legendu XIII. STOLETÍ.


Basinfirefest se odehraje 23.-26. 6. 2022 ve Spáleném Poříčí.
Vstupenky jsou nyní v předprodeji za 2100 Kč.
K dispozici také vouchery pro juniory 13-17 let za 900 Kč.

Aktuálně potvrzené kapely:
ANNISOKAY – Asmodeus – BELPHEGOR – BLIND GUARDIAN – Bohemyst 
Cocotte Minute – DEATH To All – Debustrol – DOG EAT DOG – EPICA 
FROG LEAP – Gaia Mesiah – GRAVE DIGGER – Gutalax – HEILUNG 
HENTAI CORPORATION – HYPNOS – INFECTED RAIN – JINJER 
Locomotive – Malignant Tumour – MOONSPELL – OBSCURA – PRO-PAIN 
ROLO TOMASSI – ROTTING CHRIST – SAXON – Silent Generation – SSOGE 
SODOM – Stellaris – STEVE 'n' SEAGULLS – SUICIDE SILENCE – SYMPHONY X 
TUBLATANKA – VAN CANTO – VLTIMAS – WEDNESDAY 13 – XIII. STOLETÍ


Veškeré novinky jsou postupně zveřejňovány na oficiálním webu a FB události.
Zůstaňte naladěni, další kapely budou přibývat!


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Informácie o koncerte

Názov: Basinfirefest 2022

Mesto: SPÁLENÉ POŘÍČÍ

Klub/miesto: Letní Areál

Dátum: 23.06.2022 - 26.06.2022

Začiatok: 17:00

Vstupné: 2100 Kč (předprodej)

Webová stránka

Kapely

Annisokay – Asmodeus – BELPHEGOR – BLIND GUARDIAN – Bohemyst
Cocotte Minute – DEATH To All – Debustrol – DOG EAT DOG – EPICA
FROG LEAP – Gaia Mesiah – GRAVE DIGGER – Gutalax – HEILUNG
HENTAI CORPORATION – HYPNOS – INFECTED RAIN – JINJER
Locomotive – Malignant Tumour – MOONSPELL – OBSCURA – PRO-PAIN
ROLO TOMASSI – ROTTING CHRIST – SAXON – Silent Generation – SSOGE
SODOM – Stellaris – STEVE 'n' SEAGULLS – SUICIDE SILENCE – SYMPHONY X
TUBLATANKA – VAN CANTO – VLTIMAS – WEDNESDAY 13 – XIII. STOLETÍ

Názory redakcie

Chýba názor redakcie