AS I LAY DYING: Shaped By Fire Tour 2019

AS I LAY DYING: Shaped By Fire Tour 2019

Ocelová pěst obalená sametem - AS I LAY DYING s sebou na turné berou vrcholně silnou sestavu!

Když se v roce 2013 zpěvák křesťanských metalcoristů AS I LAY DYING Tim Lambesis dostal do křížku se zákonem za plánování vraždy své manželky, se kterou se rozváděli, vypadalo to se zářně nastartovanou budoucností kapely všelijak. AILD skončili 16. května 2014, Lambesis totiž nafasoval 6 let nepodmíněně. Zbytek kapely založil Wovenwar, přitom As I Lay Dying do té doby nasbírali několik ocenění (MTV), nominaci na Grammy, účastnili se Ozzfestu, Wacken Open Air, Mayhem festivalů se Slipknot a Slayer, objížděli kolosální turné a napomohli nastartovat i kariéry kapel jako Suicide Silence, Of Mice & Men, Heaven Shall Burn, After The Burial.

Jenže ani ne za tři roky 17. prosince 2016 byl Lambesis předčasně propuštěn z vězení s podmínkou a v červnu 2018 zveřejnili videoklip k nové skladbě „My Own Grave“, čímž se také potvrdil návrat všech bývalých členů. Koncem roku pak parta ze San Diega odjela vyprodané turné, takže se logicky už s další novou hudbou, která kapelu prezentuje snad ještě ve větší síle, po roce vrací do Evropy.

Koncerty AS I LAY DYING jsou pověstné neuvěřitelnou silou a energií, kdy jejich skandinávským death metalem ovlivněný metalcore je jak ocelová pěst obalená hebkým sametem. Dravost jde ruku v ruce s invencí, nezapomenutelně silné, přesto hráčsky náročné melodie se zaplétají s výbušnými pasážemi a jsou podpořeny vkusnými refrény/sbory. Jsou prostě řízená exploze umně nasměřovaná na jeden cíl, kterým je samozřejmě posluchač. Tento typ hudby je pro pódia jak stvořený a ČR o tom už přesvědčili několikrát - naposledy loni na vyprodaném koncertu v MeetFactory.

AILD přitom nejsou skoupí s sebou na turné přibírat vynikající a silné předkapely, protože vědí, že oni jsou ve svém žánru králi. Tentokrát v pražském Forum Karlín, neb nadcházející turné je koncipováno po větší kluby a haly, s nimi tedy vystoupí více než osvědčené spolky: deathcoristé CHELSEA GRIN, vynikající a ještě o dva roky starší metalcoristé UNEARTH a dobře zavedení metalcoristé FIT FOR A KING.

Zapište si datum 4.10.2019 a vidíme se v Praze!
Nejlevnější vstupenky jsou v prodeji na webu agentury Obscure Promotion.


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Informácie o koncerte

Názov: AS I LAY DYING: Shaped By Fire Tour 2019

Mesto: PRAHA

Klub/miesto: Forum Karlín

Dátum: 04.10.2019

Začiatok: 18:00

Vstupné: 799 Kč (předprodej)

Webová stránka

Kapely

As I Lay Dying (USA)
Chelsea Grin (USA)
Unearth (USA)
Fit For A King (USA)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie