ARCHITECTS, The Amity Affliction

ARCHITECTS, The Amity Affliction

V auguste mieri do Bratislavy ďalšia prestížna metalcorová eskadra. Britskí ARCHITECTS sa na pódiu MMC predstavia 13. augusta 2017, support zabezpečia austrálski The AMITY AFFLICTION s rovnakou žánrovou príslušnosťou.

ARCHITECTS patria medzi anglickú špičku. Na konte majú sedem platní, z toho päť vydali vo zvučných firmách Century Media a Epitaph Records. Zostavu tvoria spevák Sam Carter, basák Alex Dean, bubeník Dan Searle a služobne najmladší gitaristi Adam Christianson a Josh Middleton. Josh nastúpil na nezávideniahodnú pozíciu, prevzatú po zosnulom Tomovi Searleovi, ktorý stál pri zrode kapely, napísal pre ňu väčšinu materiálu a okrem gitary obsluhoval klávesové nástroje.

Jeho rukopis je zachytený v najvyzretejšej podobe na zatiaľ poslednom počine "All The Gods Have Abandoned Us" (2016). CD potvrdzuje, že hudba brightonskej formácie siaha za hranice bežnej žánrovej produkcie. Dvojica gitaristov ukladá riffy do viacerých vrstiev, zasekávajúcich sa v lámaných rytmoch. Dômyselná hra vzdialene pripomína mix Meshuggah a The Dillinger Escape Plan, no svieži závan originality prinášajú melodické, odpočinkovejšie pasáže a klávesové podklady, navodzujúce takmer ambientnú atmosféru.

ARCHITECTS sa na Slovensku predstavili pred piatimi rokmi. Tohtoročný bratislavský koncert je súčasťou turné, ktoré začalo 4. júna vo Francúzsku a uzatvára sa koncom augusta v rodnej Británii. V niektorých mestách posilnia dvojzáprah spriaznení While She Sleeps. Kapela bude chcieť na Tomovu počesť odohrať čo najsilnejšie vystúpenia. Ich energia poslúži ako účinná náplasť na bolestivú ranu, ktorá sa za necelý rok, odkedy 28-ročný talentovaný hudobník podľahol rakovine, nestihla zahojiť.

The AMITY AFFLICTION patria v metalcorovej komunite k dobre zabehnutým, tradičnejšie hrajúcim a uznávaným pojmom. Veľkú zásluhu na tom má renomovaná firma Roadrunner, ktorá sa postarala o edíciu troch z celkového počtu piatich albumov. Austrálčania prídu do Európy propagovať najmä ostatnú dosku "This Could Be Heartbreak" (2016), kde elegantne dávajú do kontrastu agresívny a melodický spev, detailne vycizelovaný zvuk a gitarovú hrubosť či zložitejšie rytmické zasekávanie, prekladané priamočiarejšími výpadmi.

Album je prvým počinom, nahraným bez gitaristu a zakladateľa Troya Bradyho. Zároveň ide o posledné dielko s textami o depresiách a úzkosti, keďže kapela sa v budúcnosti viac sústredí na rozprávanie príbehov. Momentálne sa v posádke The AMITY AFFLICTION nachádza spevák Joel Birch, gitary obsluhujú Dan Brown a Kyle Yocum, basovú gitaru a klávesy obstaráva Ahren Stringer a bicie má na starosti Ryan Burt. V tejto zostave, povestnej dravými výkonmi, ich budú mať možnosť vidieť aj fanúšikovia v Bratislave.

Koncert štartuje o 19:30. Vstupenky nájdete v sieti Predpredaj.sk.
Bližšie informácie o priebehu koncertu sa dozviete na FB profile TM Booking.


Zdroj: Tlačová správa

Informácie o koncerte

Názov: ARCHITECTS, The Amity Affliction

Mesto: BRATISLAVA

Klub/miesto: Majestic Music Club

Dátum: 13.08.2017

Začiatok: 19:30

Vstupné: 22 €

Webová stránka

Kapely

ARCHITECTS - metalcore (ENG)
The AMITY AFFLICTION - metalcore/post-hardcore (AUS)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie