Angelus [After] Party

Angelus [After] Party

V júni sa uskutočnil druhý ročník benefičného Angelus Festu, na ktorom sa podarilo vyzbierať takmer 4500 € pre OZ Svetielko nádeje. Na august pripravili organizátori „open-air afterparty“, na ktorej sa predstaví pestrá zostava 6 metalových kapiel – 4 z Banskej Bystrice a 2 zo Zvolena – a výťažok bude opäť určený pre OZ Svetielko nádeje.

20. augusta 2022 sa v Sova bar & art Klube (B. Bystrica, Skuteckého 1) predstaví banskobystrická legenda alternative/gothic metalu - HECATE, založená ešte v roku 1996. Kapela aktuálne nahráva svoj tretí album, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta začiatkom budúceho roku. Niekoľko nových skladieb zahrajú už v auguste.

Energických Zvolenčanov DEMONIC-EYED (HC/metal) poznáme z Angelus Festu 2022 - fanúšikom „terorizujú“ ich ušné kanáliky nekompromisnými skladbami zo zatiaľ troch albumov (štvrtý je na ceste - ešte sa pracuje na nejakom tom „faceliftingu“). Na koncerte idú vždy naplno - pot, sliny a piliny z paličiek lietajú dookola. Doneste si radšej štople do uší. Texty majú aj v slovenčine aj v angličtine na samé romantické témy, škoda spomínať.

BROKEN RAIN vydali v roku 2015 debutový album "Here Comes The Pain". Materiál z neho naživo predstavili napríklad v úlohe predkapely legiend ako URIAH HEEP, Blaze Bayley či Don Airey (DEEP PURPLE). Kapela sa po dlhšej koncertnej prestávke vracia na pódiá so svojím energickým a melodickým metalom, v ktorom cítiť poctivé hardrockové korene, ale aj svieže moderné prvky.

Na letnom Angeluse vystúpili aj domáci atmosferici SOLIPSISM. Vznikli v roku 2018 s víziou vytvárať black metal s vlastnou tvárou alebo - ako to nazývajú oni – „negative black metal“. Ich úzkostlivý, melancholický mix moderných a tradičných prístupov k žánru upútal rumunské vydavateľstvo Sun & Moon Records, ktoré im doposiaľ vydalo jedno EP, následne i štúdiový album "Our Night Never Ends" (2022), ktorý v súčasnosti na koncertoch prezentujú.

Kapela BRAIN DEALERS zo Zvolena sa dala dokopy v roku 2018 a začiatkom tohto roku vydala debutové EP "Hostina". Chlapci hrajú „old-school“ death metal a potešia ľudí priamočiarou tvrdou muzikou podporenou slovenskými textami. Momentálne pripravujú muziku na prvý full-length album a snažia sa čo najviac prezentovať svoju tvorbu na koncertných pódiách. 

Skvelým koncertným zážitkom bude nepochybne aj vystúpenie domácich GÁGOR. Ide o nadupanú „hard violence“ muziku so ženským scream/growlingom. Zaujímavosťou je, že v kapele hrá na basu Julo z ABSTRACT, ktorý dlhodobo pomáha s grafikou pre Angelus Fest.


Vstupné na koncerte bude od 7 €.
(Kto chce, môže venovať aj viac. - Celý výťažok venujeme OZ Svetielko nádeje.)

Koncert svojim grantom podporila 365. nadácia.
Viac informácií nájdete na oficiálnom webe festivalu.
Hracie časy zverejníme čoskoro na FB udalosti.


Zdroj: Vlado Lauko / Angelus Fest

Informácie o koncerte

Názov: Angelus [After] Party

Mesto: BANSKÁ BYSTRICA

Klub/miesto: Sova bar & art Klub

Dátum: 20.08.2022

Začiatok: 19:00

Vstupné: 7 €

Webová stránka

Kapely

HECATE, DEMONIC-EYED
BROKEN RAIN, SOLIPSISM
BRAIN DEALERS, GÁGOR

Názory redakcie

Chýba názor redakcie